Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lihaveiste kasvataja maamüügi piirangust: välismaised ostjad kergitavad maa hinda

-
21.06.2017
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas riigikogule seadusemuudatused, et piirata metsa- ja põllumaa müüki välismaalastele. „Eestlaste maaomandi säilimine on Eesti kui rahvusriigi eksistentsi vältimatu eeldus,” põhjendab erakonna esimees Mart Helme.

Kui seni on Eesti riik muutnud metsa- ja põllumaa minemist välismaalastest omanike kätte järjest lihtsamaks, siis Konservatiivse Rahvaerakonna hinnangul on probleem, kui üha rohkem maad liigub välisriigi kodanike kontrolli alla.

“Maamüügipiirang on põhjendatud. Ise ma ei ole pidanud maa ostmisel konkureerima välismaalastega. Või tegelikult ega ma seda täpselt ei tea ka, sest pole uurinud juriidiliste isikute tausta ja omanikeringi. Maa hinda on välismaine kapital kindlasti kergitanud, sest igasugune ostusurve teeb seda. Mind isiklikult näiteks häirivad need telefonikõned, kus soovitakse maad ja metsa osta. Usun, et seoses piirangutega jääks sellist tüütamist vähemaks,” loodab Läänemaal, Martna vallas lihaveiseid ja kanu kasvatav Hardi Rehkalt.