Lipupäeval käis Pika Hermanni tornis ligi 600 inimest

Eesti,
- Updated
EESTI LIPU PÄEV, TOOMPEA, KUBERNERI AED

Laupäeval tähistataval Eesti lipu päeval oli võimalik kõigil soovijatel tõusta Pika Hermanni torni, et näha lähedalt meie iseseisvust sümboliseerivat Eesti lippu ning nautida tornist avanevat vaadet Tallinnale – kokku külastas Pikka Hermanni ligi kuussada inimest.

Eesti inimeste kõrval oli külalisi USA-st, Jaapanist, Iirimaalt, Rootsist, Soomest, Leedust, Lätist, Ukrainast  ja Venemaalt.

Hommikusel pidulikul lipuheiskamise tseremoonial osalesid Eesti Naislaulu Seltsi koorid, kaitseväe orkester, Kaitseliit liputoimkonnaga, skaudid, gaidid, akadeemilised organisatsioonid, mitmed seltsid ja ühingud oma lippudega. Kõnelesid riigikogu esimees Eiki Nestor  ja Eesti Lipu Seltsi esimees  Jüri Trei. Õnnistussõnad ütles Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Tänavu möödub 132 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest Otepääl.

BNS

FOTO: PM/Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused