Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Loone Ots läks sõja jalgu jäänud eestlastele appi

-
06.03.2022
Loone Ots

Tartu linnavolikogusse kuuluv folklorist ja kirjanik Loone Ots (EKRE) ning tema abikaasa, konkurentsiameti peadirektorina töötav Märt Ots asusid laupäeva hommikul mikrobussiga teele Ukraina-Poola piiri poole, kaasas humanitaarabi Venemaa rünnaku tõttu kannatavatele sõjapõgenikele.

Täna postitas Loone Ots sotsiaalmeediasse, et nad siirduvad Poolast edasi Ukraina Slovakkia piiripunkti, kus on hädas Eesti inimesed. „Slovakkia piiril on eestlaste sugulasi, kes ei pääse sealt ära. Püüame tuua nad Przemysli, kuhu tulevad suuremad bussid,“ edastas ta.

Ots rääkis, et mõte appi minna tekkis reedel. „See sai selgeks, kui nägime televiisorist Eestisse jõudnud lastega nutvaid naisi. Mõtlesime, et meil on ju võimalus anda enda panus, sest me ei räägi praegu riiki imbuvatest võõrjõududest, vaid sõjapõgenikest,» sõnas ta.

Ühtlasi märkis Ots, et tal elavad Odessas tuttavad, kes on sõjakolde vahetust lähedusest olukorda kirjeldanud ja kellele ta on sõja algusest alates pakkunud, et kui olukord läheb hulluks, on neile Eestis majutuskoht olemas. Tuttavad polevat olnud nõus oma kodust lahkuma lootuses, et olukord siiski paraneb.

„Just siis, kui olime abikaasaga otsustanud, et asume teele, tuli Odessast kiri, et seis on nüüd nii halb, et nad soovivad ära saata oma tütre ja õe tütre – et vähemalt noored inimesed pääseksid sõja jalust,“ selgitas ta Tartu Postimehele.

Üks Poola piirile abi pakkuma läinud ettevõtja kirjeldas, et abipakkujad üle Euroopa on sealkandis väga palju ning Eesti pole just populaarsemate sihtkohtade hulgas.