Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Loone Ots pani raamatusse Maarja kiriku rõõmsad lood

-
05.09.2022
Loone Ots

Tartu linnavolikogu liige, kirjanik Loone Ots (EKRE) on valmis saanud näidendikogumiku „Maarja kiriku rõõmsad lood“, mida esitletakse 8. septembril kell 18 Tartu Maarja kirikus, Pepleri 1. Raamatut esitletakse ka 28. septembril 18 Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis, Harju 1.

Loone Otsa draamakolmik on kummardus Tartu Maarja kirikule. Need on reaalsetel sündmustel põhinevad fantaasiad, kus tegutsevad eesti kultuuri tipud, nagu Johann Voldemar Jannsen, August Wiera, Miina Härma või Rudolf Tobias. Meie suurkujud on kõigis kolmes komöödias vahvad, nutikad ja pisut naljakad. On hea meel olla just selliste eestlaste järeltulijad.
Ants Tooming, EELK Tartu praost on kogumiku saateks kirjutanud järgmist:
Loone Ots, kes on auväärse Maarja koguduse liige ja paljude sealsete ühisettevõtmiste eestvedaja, on käesoleva kogumiku „Maarja kiriku rõõmsad lood – kolm kaunist lustmängu Maarja kiriku kiituseks“ sisse põiminud enesest lähtuva sügava armastuse oma maa ja rahva vastu. Loone on süüvinud omaaegsete rahvavalgustajate-eestvedajate tegemistesse, nende toimetamise juurde „luuletanud“ armsasti oma kunstnikunägemuse ja toonud meie ette toredad näitemängutükid, mis valgustavad rõõmsailmeliselt eestlaste, kui kultuurirahva kujunemise loo algpäevi. Tegelaskujudena kohtame lustimängudes nimekaid isikuid, kellest on ajalugu voolinud eesti rahva suurmehed ja -naised.“

EKRE ridades on hulk kirjanikke. Lisaks Loone Otsale ka Leo Kunnas, Ats Miller, Eno Leies, aga raamatuid on kirjutanud ka Mart Helme, Henn Põlluaas ja Urmas Espenberg.