Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Lotmani nimelise semiootikakooli juht esitas EV presidendile Kremli TV kinnikeeramise ja Ukraina toetamise pärast ultimaatumi

-
03.03.2022

Tartu Ülikooliga seotud filosoofiadoktor, Jüri Lotmani õpilane, „Lotmani ja Mintsi nimelise semiootilise Žesti Kooli“ juht Jelena Melnikova-Grigorjeva avaldas täna õhtul venekeelse „Avaliku kirja Eesti presidendile Alar Karisele“.

Siin mõned väljavõtted: „Meie, Žesti Kooli semiootikud, nõuame meie valitsuselt Venemaa eetrikanalite infoblokaadi viivitamatut lõpetamist. Lõpetage meie Eestimaa kaasamine sellesse vennatapukonflikti teatud poolel! Me ei sõdi ei Venemaa ega Ukrainaga.“

Edasi soovitatakse nendele, „kellele tundub, et ta sõdib Venemaaga, kontrollida ennast psühhiaatri juures“. Jätkatakse samas sotsmeedialikus vaimus: „Meil on tegemist elanikkonna eriti heaoluliste kihtide kollektiivse vaimuhäirega russofoobia pinnal,“ ja jõutakse “rahvuspõhise segregatsiooni“, „õiguste rikkumise“ ja „varjamatu natsismini“.

Järgneb üsna segane jutt meie maa kodakondsusest „sõltumata passi värvist“ ja nõudmine „mitte õhutada paanikat.“

„Lõpetage ühe poole toetamine, vastasel juhul olete te kurjategijad, kes kutsuvad sõja meie rahulikele luhtadele. Te lubasite paigutada sõjaobjekte, sõjasihtmärke meie territooriumile, nagu meelega märgistades agressori jaoks. Meie, kommunikatsioonispetsialistid, oleme vastu! Kui te ise ei saa, kui te olete ebakompetentsed ühiskondliku infovälja harmoniseerimise küsimustes, siis me nõuame, et selle infovälja juhtimine antakse kompetentsematesse kätesse. Meie teaduslik-semiootilistesse kätesse. Meil on kõik välja töötatud, algoritmid, vaktsiinid selleks, et peatada see totaalse russofoobia mentaalne pandeemia. Meil on südametunnistuse vaktsiin, me nimetame seda Vaktsiin Lotman 100!“

Tähelepanuväärne, et „Lotmani kooli“ juht pöördub eesti riigipea poole eksalteeritult, üsna algelises ja plakatlikus vene keeles, mis tõenäoliselt paneks Jüri Lotmani ennast punastama. Ei oska öelda, kui tõhus on „vaktsiin Lotman“, aga autor ise küll vajaks intelligentsuse vaktsiini, kui selline oleks olemas, koos busterdoosiga.

Tähelepanuväärne, et „kiri“ on avaldatud portaalis dokole.eu, kus väidetakse, et Grigorjeva on selle püsiautor. „Dokole“ on üks estofoobsemaid portaale üldse, Klenski ja eesti riigiga kogu aeg kohut käiva ja Euroliidu struktuuridesse kaebusi kirjutava Russakovi organ, mingi „vene kooli kaitsjate“ ja dozoorlaste ristand.

Imelik, et selliseid üsna rumalaid asju avaldatakse Jüri Lotmani ja tema abikaasa Zara Mintsi nimede katte all. Kuid see on juba lugupeetud Mihhail Lotmani mure, kes ise mõistis otsustavalt hukka Ukraina ründamise ja võrdles Kremli TV propagandakanaleid pornokanalitega. Võib-olla ei tasu tema isa nime nõnda lörtsida.

Ivan Makarov