Maaelukomisjon kalaskandaalist: M. V. Wooli tooted on ohutud, seoseid bakteri levikuga loodi oletuste kaudu

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix.
D3dTBzv6qXa9ChirkKMyoR

Riigikogu maaelukomisjoni tänasel istungil saadi tähelepanu keskmesse kerkinud kalaskandaali asjus kinnitust, et kalatoodete ohutuse üle on järjekindel kontroll.

Maaelukomisjoni esimehe Tarmo Tamme sõnul toodi komisjoni istungil välja kalaskandaali põhjustanud tegurid, mis olid listeeriabakteri leiu kohta M. V. Wooli kalatööstuses. Tamme hinnangul läks „lumepall“ veerema seoses oletustest tuleneva seoste otsimise kaudu. „Veendusime koos asjaomaste asutustega, et M. V. Wooli kalatööstusest väljastatud tooted on ohutud ega kahjusta tarbijate tervis,“ kinnitas Tamm maaeluminister Mart Järviku varasemaid seisukohti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Komisjoni istungil tõdeti veelkord, et veterinaar- ja toiduamet on leidnud küll listeeriabakteri tootmiskeskkonnast, kuid tehase valmistoodang on pideva kontrolli tulemusena olnud ohutu, mistõttu on see lubatud saata tarbijateni. Komisjoni istungil kinnitasid veterinaar- ja toiduameti esindajad, et ettevõtet on kontrollitud ja kontrollitakse järgekindlalt kalatoodete toiduohutusele vastavuse kohta. Viimaste kuude kontrolli tulemused pole näidanud bakterite levikut.

Maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse ei pidanud õigeks maaeluminister Mart Järviku sekkumist veterinaar- ja toiduameti tegevusse seoses esile kerkinud kalaskandaaliga. Komisjoni esimees Tarmo Tamm rõhutas, et me kõik seisame eesti puhta toidu eest.

Istungil rõhutati, et veterinaar- ja toiduameti järjekindel põhjalik tegevus peab tagama toiduohutuse. Sellest tuleb anda avalikkusele teada põhjendatud informatsiooni kaudu, mitte soodustada faktide mitmeti tõlgendamist.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused