Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Maaelukomisjon kalaskandaalist: M. V. Wooli tooted on ohutud, seoseid bakteri levikuga loodi oletuste kaudu

-
07.10.2019
D3dTBzv6qXa9ChirkKMyoR
© Scanpix.

Riigikogu maaelukomisjoni tänasel istungil saadi tähelepanu keskmesse kerkinud kalaskandaali asjus kinnitust, et kalatoodete ohutuse üle on järjekindel kontroll.

Maaelukomisjoni esimehe Tarmo Tamme sõnul toodi komisjoni istungil välja kalaskandaali põhjustanud tegurid, mis olid listeeriabakteri leiu kohta M. V. Wooli kalatööstuses. Tamme hinnangul läks „lumepall“ veerema seoses oletustest tuleneva seoste otsimise kaudu. „Veendusime koos asjaomaste asutustega, et M. V. Wooli kalatööstusest väljastatud tooted on ohutud ega kahjusta tarbijate tervis,“ kinnitas Tamm maaeluminister Mart Järviku varasemaid seisukohti.

Komisjoni istungil tõdeti veelkord, et veterinaar- ja toiduamet on leidnud küll listeeriabakteri tootmiskeskkonnast, kuid tehase valmistoodang on pideva kontrolli tulemusena olnud ohutu, mistõttu on see lubatud saata tarbijateni. Komisjoni istungil kinnitasid veterinaar- ja toiduameti esindajad, et ettevõtet on kontrollitud ja kontrollitakse järgekindlalt kalatoodete toiduohutusele vastavuse kohta. Viimaste kuude kontrolli tulemused pole näidanud bakterite levikut.

Maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse ei pidanud õigeks maaeluminister Mart Järviku sekkumist veterinaar- ja toiduameti tegevusse seoses esile kerkinud kalaskandaaliga. Komisjoni esimees Tarmo Tamm rõhutas, et me kõik seisame eesti puhta toidu eest.

Istungil rõhutati, et veterinaar- ja toiduameti järjekindel põhjalik tegevus peab tagama toiduohutuse. Sellest tuleb anda avalikkusele teada põhjendatud informatsiooni kaudu, mitte soodustada faktide mitmeti tõlgendamist.

UU