Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Maaeluministeerium panustab mahedasse koolitoitu

-
16.09.2019
Peakokad koolis.
© UU

13. septembril toimus Jüri Gümnaasiumis projekti „Peakokad koolis“ pidulik avaüritus, kus osalejad said maitsta peakokkade ning kooliõpilaste ühise töö tulemusel valminud toite ning mõelda kaasa, kuidas kaasata lapsi toidutegemisse.

Kohtumise avas maaeluminister Mart Järvik, kes ütles: „Eesti tarbijate seas on uuesti ausse tõusmas kohalik tooraine, loomulikud ja puhtad maitsed ning mahetoit. Maaeluministeerium toetab igati ettepanekut, et koolides pakutaks rohkem eestimaist mahetoitu. Loodame, et see leiab üha sagedamini meie peakokkade abi ja nõuannete toel tee ka noore põlvkonna toidulauale.“

Minister meenutas ka oma lapsepõlvetoite ja rõhutas, et Eesti toit peegeldab kõige enam siinset puhast loodust. Eestimaalaste toidulaual leidub head ja ehedat toitu kõigil neljal aastaajal.

„Läbi aegade on Eesti köök olnud avatud mitmetele kultuurimõjudele. Eesti traditsiooniline talupojaköök on muutusi väga ettevaatlikult omaks võtnud. Maailmaköök pole meile võõras, kuid täna kasvava toiduainete impordi oludes on tähtis see sisuline töö, mida teevad eri ametkondade spetsialistid toiduohutuse tagamiseks,“ kinnitas Mart Järvik.

Meeleolukates näidistundides valmistasid lastega süüa Taigo Lepik, Angelica Udeküll, Inga Paenurm, Juhan Heinsalu ja Urpo Reinthal. Kohalviibijatele pakuti frikadellisuppi, karaskit, õunakooki ja maitsevõid. Rõhutati, et oluline on koos toidu tegemise rõõm ning et lapsed õpiksid juba väiksena väärtustama head toitu ja kvaliteetset toorainet.

„Peakokad koolis“ on Eesti Peakokkade Ühenduse ja Maaeluministeeriumi koostööprojekt. Septembris ja oktoobris annavad peakokad üle Eesti asuvates koolides kodundustunde, kus peakokkade juhendamisel ja kaasabil valmivad lihtsad ja maitsvad toidud. Kokad räägivad lastega kohalikust toidust, töövõtetest, toiduohutusest ning tutvustavad koka eriala. Projekti eesmärk on tuua lapsed toidutegemise juurde ja inspireerida õpetajaid kodundustundide läbiviimisel. Projekt on suunatud 6.–8. klasside õpilastele, selles osaleb 43 peakokka ning vähemalt 70 kooli üle Eesti.

Mart Ummelas

Maaeluministri nõunik