Maaeluminister aitas sporthobuse koju tagasi

Eesti,
©UU
Maaeluminister Mart Järvik

Maaeluminister Mart Järvikul on käed-jalad tööd täis – lisaks rutiinsetele koosolekutele ja rohketele välisvisiitidele, tuleb mõnikord lahendada ka päris ootamatuid probleeme.

Mart Järvik rääkis, et esmaspäeva õhtul enne kella kümmet helises tema telefon ning anti teada, et meie tuntud ratsasportlane Gunnar Klettenberg, kes tuli Venemaalt võistlustelt ning istus nüüd oma hobustega Luhamaa tollipunktis, sest Vene poole veterinaararst ei olnud korrektselt täitnud hobuste maale tagasisaatmise pabereid.

„Ei jäänud muud üle, kui tuli leida veel hilja õhtul kontakt meie veterinaarameti juhiga, kes asus seda probleemi lahendama. Hobune oli väga rahutu ja nad olid seal oodanud juba tunde, terve öö seal piiripunktis veeta oleks olnud väga problemaatiline,“ rääkis Järvik.

Oma ligi viiekuulisele ametiajale tagasi vaadates ütles minister, et üheks suuremaks teemaks, mis leidis ka meedias kajastamist, oli kohaliku toidu küsimus. „See probleem sai tõsiselt käsile võetud, ise palju turgudel käidud ja usun, et selline petmine, kus eesti toidu pähe müüakse midagi muud, lõppeb ära,“ rääkis Järvik. „Oli ka toidu ohutuse teemad laual, kuid tegelikult on meil müüdav kaup siiski piisavalt kontrollitud ja täiendav kontroll näitas, et asjad liiguvad meil laias laastus õiges suunas.“ Vastav audit peab siiski välja selgitama ohukohad.

Praegu on tähelepanu suunatud aga liikumisele „Maale elama“, mille kulminatsioon jõuab erinevates maakohtades kätte 28. septembril peetava „Maale elama“ päevaga.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused