Maaeluminister Mart Järvik: ma pole teinud midagi sellist, et peaksin tagasi astuma

Eesti,
- Updated
©UU
Mart Järvik

Maaeluminister Mart Järvik ütles teisipäeva õhtul rahvusringhäälingu vestlussaates “Esimene stuudio”, et ei ole teinud midagi sellist, mille tõttu peaks tagasi astuma.

Järvik ütles, et “valetamise jutud ja üleskeeratud skandaal” on tegelikult opositsiooni hea töö tulemus. “Ma olen edasi maaeluminister. Ma arvan, et lähme nelja-aastase perioodi lõpuni.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Järvikul on enda sõnul hea, et tema tegevuse uurimiseks moodustati komisjon, sest siis saab ta kõik tõendid paberil esitada ja anda selgitusi.

“Minu erakond toetab mind ja ma ei ole midagi sellist teinud, et peaksin tagasi astuma. Skandaali üleskeerajad on selle saavutanud, et meedia saab kõvasti toitu, ja küll see laheneb, kui komisjon oma töö ära teeb,” sõnas minister.

Järvik kirjutas esmaspäeval sotsiaalmeedias, et peaminister ei hoolinud esmaspäeva õhtusel kohtumisel tema pakutud tõendusmaterjalidest ning et “kõik küsimused, mida ta küsis, olid selgelt äratuntavad – need olid koostatud kantsler Illar Lemetti poolt”.

Järvik ütles, et tal olid seda postitust tehes “emotsioonid laes” ning et ta palub Rataselt vabandust.

Järviku sõnul kulges esmaspäevane kohtumine Ratasega rahulikus õhkkonnas. “Kindlasti saame koos edasi töötada, me oleme rahulikud eesti inimesed,” ütles ta.

Järvik ütles, et skandaalid ja meedia tähelepanu pole teda endast välja viinud. “Olen piisavalt palju asju elus näinud, mul on rahulik närvikava, mind nii kergelt endast välja ei vii,” lausus ta.

Koos Järvikuga skandaali sattunud ministri endine nõunik Urmas Arumäe palkamine oli Järviku enda mõte. “Tunnen teda omavalitsusjuhi aegadest (Arumäe oli Viimsi vallavanem – toim.) Ta oskab väga head nõu anda ja mõtleb väga kiiresti. Ma olen õnnelik, et ta mulle nõua andis,” ütles maaeluminister.

Põhja ringkonnaprokuratuur alustas eelmisel nädalal väidetava huvide konflikti asjus kriminaalmenetlust toimingupiirangu rikkumise paragrahvi alusel maaeluministeeriumi haldusalas toimuva asjus. Uurimine puudutab Arumäed.

“Ta ei ole toimingupiiranguid rikkunud ja ta ei näe ka ise endal süüd ja ta on mulle andnud asjakohast nõu. Ma ei tea ühtegi momenti, kus oleksid olnud eetilised nõuded täitmata,” ütles Järvik.

Järvik ütles esmaspäeval, et maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti ei sobi avalikku teenistusse, ja seetõttu taotleb ta kantsleri ametist vabastamist. Järvik kinnitas, et Lemettiga ta koos töötada enam ei soovi ega saa.

“Ma ei näe võimalust sellise inimesega koostöö jätkamiseks. See ei ole võimalik, kui ta teeb selliseid käike, et mina olen välisreisil ja tema levitab samal ajal asutusesiseseid dokumente meediale,” ütles Järvik.

“Ma nõuan ehk liiga palju, kui nõuan, et PRIA ja veterinaar- ja toiduamet teeksid head tööd. Ma ei ole ka rahul VTA-ga, et selliseid skandaale lastakse üles puhuda meedias. Ma räägin sellest, et kalaskandaali oleks saanud väga kiirelt ära lahendada. Kui on ettevõttel probleeme, siis VTA käskkirjaga peatatakse tootmine, desinfitseeritakse tehas, teavitatakse ministrit, kes teeb määruse,” sõnas Järvik.

Maaeluminister lausus lõpetuseks, et tal pole ministri kohast loobumise mõtet peast läbi käinud. “Ma usun endiselt, et saan Eesti maaelu heaks midagi ära teha,” ütles ta.

BNS / UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused