Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Maailma vaesemast riigist saabunud tudeng nõuab politseilt eksituse eest 100 000 eurot, sest on “pidevalt pinges ja masendunud”

-
28.05.2020
Nepali naised. On raske uskuda, et selliselt maalt tulevad “lumehelbekesed”.
© ZP/Scanpix

Euroopasse saabunud Kolmanda maailma inimestele õpetatakse tõenäoliselt kõigepealt selgeks abituse teesklemine, mida tõestab ka üks Eesti juhtum.

Nepalist pärit välistudeng Reeta Bhandari, kes eelmisel aastal alusetult ööpäevaks arestimajja viidi ning Eestist välja saadeti, vaidleb nüüd kohtus politsei- ja piirivalveametiga (PPA) mittevaralise kahju hüvitamise üle, kirjutab Postimees. Kui tudengi hinnangul on tema ebaseadusliku kohtlemise hind 100 000 eurot, siis PPA hinnangul on see 147 eurot.

Avalduse varalise ja mittevaralise kahju hüvitamiseks esitas Bhandari oktoobris. Kui varaline kahju hüvitati Bhandarile käesoleva aasta veebruaris, siis praegu vaieldakse kohtus mittevaralise kahju hüvitise suuruse üle. Nimelt tunnistas PPA küll oma viga, kuid ei nõustu Bhandarile tekitatud mittevaralise kahju suuruse osas.

Uued Uudised ei võta seisukohta selle vaidluse osas, küll aga on tähelepanuväärsed nepaallase mittevaralised nõuded: “Kogetu alandas tema inimväärikust ning praegu on ta enda sõnul pidevalt pinges ja masendunud, koolis on raske keskenduda ning see mõjutab omakorda tema õpinguid. Seetõttu nõuab tudeng PPA-lt 100 000 eurot mittevaralise kahju hüvitamist.”

Juba sõnastus viitab sellele, et sellist hagi esitama on tudengit õpetatud siinsete “sallivuslaste” (ja advokaadi) poolt.

Kui vaadata Vikipeediast, mida kirjutatakse Nepali kohta, siis silma jääb, et tegu on maailma ühe vaesema riigiga, kus peeti maha pikk kodusõda monarhia ja maoistide vahel, korruptsioon on tohutu, kehtib kastisüsteem, poliitiline maastik on üks maailma keerukamaid ja nii edasi. Kui selliselt maalt tulnud tudeng on “pidevalt pinges ja masendunud ning koolis on raske keskenduda”, siis on küll tegu erilise “lumehelbekesega”.

Kui politsei tegi midagi valesti, siis tuleb see ka heastada, kuid 100 000 euro nõudmine “moraalse kahju” eest on küll siin selgeks õpetatud pretensioonikus.

PPA saatis Nepalist pärit tudengi Eestist välja eelmise aasta märtsis, kui Bhandari oli teel Soome, kus elavad tema sugulased, kellel ta oli varem korduvalt külas käinud. Kuivõrd Bhandari plaanis tookordset külastust koos abikaasaga, tegi PPA sellest järelduse, et ta soovib abikaasaga Soome põgeneda, ning pani Bhandari ööpäevaks arestimajja. Järgmisel päeval kästi tal asjad kokku pakkida ning kodumaale tagasi sõita.

Kuna seaduslikku alust Bhandari riigist välja saatmiseks PPA-l ei olnud, sai Bhandari mõni kuu hiljem uue elamisloa ning naasis Eestisse. (BNS-PM-UU)