Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Maakoolide sulgemise vastu seisnud vallavolikogu esimeest ootab umbusaldamine

-
21.05.2024
MATI KUKLANE

Mõniste kooli sulgemisele viimasena vastu seisnud EKRE juhatuse liiget Mati Kuklast soovivad koalitsioonipartnerid Rõuge vallavolikogu esimehena umbusaldada.

Kuklane ütles, et see avaldus tuli lõpuks ära, sest teda on juba mitu nädalat survestatud tagasi astuma.

„Muidugi on see hirm, et volikogu esimehena muutun liialt populaarseks. Minu Facebooki postitusi jälgivad tuhanded inimesed ja ma olen alati ausalt ja adekvaatselt kajastanud elu Eestis. See teebki koalitsioonipartnerid närviliseks,“ põhjendas Kuklane. „Ma ei kiida takka valitsuse käpardlikku poliitikat aga partnerite arvates ei tohiks volikogu esimees riigi rahvavaenulikku poliitikat kritiseerida. Mõniste kooli sulgemisele seisin viimasena vastu. Lõpuks nõustusin koolide ühendjuhtimisega. Täitsin EKRE juhatuse otsust, mitte lubada maakoolide sulgemist.“

Talle pannakse süüks, et avalikes suulistes ja kirjalikes väljaütlemistes ja tegudes on ennekõike esindatud erakondlikud huvid ja isiklikud seisukohad.

“Väga õige. Kuna valimistel olime EKRE nimekirjaga ja minu valijad toetasid just EKRE poliitikat, siis peangi oma inimesi kaitsma liberaalsete sigaduste eest. Tegelikult olen EKRE kaarti kasutanud ainult ühel korral, blokeerides sellega Mõniste kooli sulgemise. Tuleb välja, et oponentide arvates ei tohi volikogu esimehel isiklikke seisukohti olla. Kas see ei meenuta üht teist riigivõimu,” kommenteeris Kuklane.

Suur osa umbusalduse esitajatest olid Isamaa taustaga volinikud. Valimisliitu Loome Koos veab Isamaalane Tiit Niilo ja Kimmäst Punti endine Rõuge valla volikogu liige ja praegune Võru linnapea sots Kalvi Kõva.