Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Maanteeamet loobus rahva survel plaanist vähendada sõidueksamite tegemise kohti

-
07.10.2016
LIIKLUS

Ebademokraatlikusse rahva tahtest teerulliga ülesõitmise meetodisse on tekkinud väike mõra, mis annab lootust et visa võitlus võib viia sihile!

Maanteeamet taganes oma plaanist vähendada sõidueksami andmise kohti kuue suurema linnani ning teatas, et sõidueksameid hakatakse vastu võtma kõigis maakonnakeskustes.

Pärast rahva pahameelele põrkumist, sest mitmel pool olid ka väiksemat sorti meeleavaldused, samuti suviseid kohtumisi kohalike omavalitsuste esindajate ja ettevõtjatega, otsustas maanteeamet oma reformikavva viia sisse muudatused. Uuendatud reformikava tulemusena luuakse Eestile ühtne eksamikeskus, mis hakkab järgmisel aastal vastu võtma eksameid maakonnakeskustes, eksamineerijad teevad selleks väljasõite, teatas ameti pressiesindaja reedel.

„Liiklusohutuse parandamise eesmärgil planeeritud eksamineerimise koondumine üksnes suurematesse linnadesse tegi paljudele muret. Usun, et saame liiklusohutuse eesmärgid täita ka nii, kui vaatame üle sõiduoskuse nõuded. Noor juht peab oskama korralikult sõita nii linnas kui maanteel,” ütles maanteeameti peadirektor Priit Sauk reedel pressiteate vahendusel. “See oli ka üks idee, mida aruteludes meile pakuti. Kõik mõistavad vajadust konkreetseid samme ette võtta selleks, et liikluses toimuks vähem õnnetusi ja raskeid õnnetusi üldse ei juhtuks. Kahjuks on neid veel liiga palju,“ lisas Sauk.

„Eksamineerimisel korruptsiooniriskide ennetamiseks ja sõidueksamite järjekorra lühendamiseks vajalik eksamikeskus on tänaseks ka komplekteeritud ja alustab üle-Eestiliselt tsentraalse juhtimise all eksamite vastuvõtmist uuest aastast,“ selgitas Sauk.

Samas rõhutas maanteeamet, et riiklike sõidueksamite läbiviimisel maakonnakeskustes soovitakse eelistada eelkõige kohalikku autokooli lõpetajat, et vältida eksamiturismi ja anda juhiloa taotlejatele esimese eksami sooritamise võimalus oma kodukohas.

„Ühe muudatusena võiks sisse viia, et sõidueksami saab ka tulevikus teha kodulinnas, korduseksamid võivad juba 2017. aasta jooksul kolida suuremasse eksamikeskusesse. Selline eksamipraktika idee leidis aruteludel positiivset vastukaja ka omavalitsuste ja autokoolide esindajate poolt. Täna kukub halva ettevalmistuse tõttu eksamineeritavatest üle 50 protsendi sõidueksamil läbi. See tähendab, et õppija motivatsioon autokooli tulles peab muutuma, aga ka autokoolide kvaliteet õpetamisel peab olema märkimisväärselt teine. Kvaliteetne õpe säästab elusid, sest liikluses oleme kõik koos,“ selgitas Sauk.

Maanteeameti sellel kevadel arutlusele toodud reformikava oli suunatud kolme suurema eesmärgi saavutamisele – e-teenuste kasutamise suurenemine, korruptsioonijuhtumite lõpetamine ning juhiloa saamisel noorte juhtide oskuste taseme tõus maanteel ja linnaliikluses.

Selleks plaaniti luua tsentraalne eksamikeskus ja vähendada A- ja B kategooriate sõidueksamite toimumiskohtade arvu. A- ja B- kategooriate ja nende alamkategooriate sõidueksameid oleks plaani kohaselt hakatud uuest aastast vastu võtma kaheksas linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Viljandis, Jõhvis, Kuressaares ja Kärdlas. Aastast 2018 oleks eksami vastuvõtmine jäänud ainult kuude linna: Tallinnasse, Rakveresse, Pärnusse, Tartusse, Kärdlasse ja Kuressaarde. Teooriaeksamite ja ülejäänud kategooriate sõidueksamite vastuvõtmist antud muudatus ei puudutanuks. Samuti plaaniti vähendada väiksemate linnade teenindusbüroode lahtiolekupäevi .

Reedese teate kohaselt jätkavad maanteeameti teenindusbürood kõigis maakonnakeskustes klientide teenindamist, kokku 17 esinduses. Ühtegi esindust sulgeda ei ole plaanis, küll vähendatakse kaheksas büroos lahtiolekuaegu. Maanteeametil on teenindusbürood Haapsalus, Jõgeval, Jõhvis. Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sauel, Tallinnas, Tartus, Valgas, Viljandis ja Võrus. Kolmel päeval nädalas hakkavad avatud olema Põlva, Valga, Jõgeva, Haapsalu, Kuressaare, Kärdla, Rapla ja Paide bürood.

BNS – UU