Maaomanik tunnustab minister Mart Järvikut julguse eest lobistidega võidelda

Eesti,
©Maaeluministeerium
Maaeluminister Mart Järvik (keskel)

Peipsiäärse valla elanik, maaomanikust suhtekorraldaja Nils Niitra avaldab Maalehes tunnustust maaeluminister Mart Järvikule.

Niitra kajastab rohumaadel kasutatavat hekseldamist ehk euroheina niitmist, mis tänavu põllumehed ärevile ajas ja meediakired lõkkele lõi.

“Lõpuks sekkus poole taotlusperioodi pealt maaeluminister Mart Järvik, kes soovitas siiski kõigil maaomanikel PRIA poole taotlus teele saata,” kirjutab ta. “Ma ei ole EKRE valija, aga pean Järvikut tema julguse eest tunnustama, sest peagi ilmusid meediasse taas euroheina niitmise vastate kurvad jutud Eesti põllumeeste ahistamisest. Loeti üle Järviku isiklikud hektarid, mis siis, et ta ise toetust ei taotlenud.”

Niitra jätkab: “Olen pikka aega olnud ka Tartu Põllumeeste Liidu juhatuse liige ja tean, millise suurtootjate lobi keskel meie maaeluministrid toimetavad. Valdavalt alluvad nad sellele meeleldi! Soovingi praegusele ministrile jaksu lobistidega toimetulekul ja kõige nõrgemate maaomanike kaitsmisel. Küll tuleb järgmine minister ja küll ta teeb lõpuks niikuinii seda, mida suured tahavad.”

Pikemalt loe Nils Niitra lugu SIIT

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused