Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Maarahvas pole rahul piirangute kehtestamise tavadega

-
23.06.2021
Maaelu
© UU

Maarahva hinnangul kehtestatakse piiranguid nendega konsulteerimata ja tihtilugu jäävad läbirääkimised vaid näiliseks, vahendab Äripäeva raadio. Maa- ja rannarahva viis esindusorganisatsiooni andsid mai keskel peaministrile üle oma pöördumise, milles juhtisid tähelepanu looduskaitseliste piirangute liigsele kehtestamisele Eestis..

Taas on sõnakas põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus, kes toob esile, et kui nii jätkame, seame ohtu omamaise toidutootmise.

Talupidajate keskliidu juhatuse liige Kerli Ats rääkis Äripäeva raadio selleteemalises saates haneliste heidutusest ja sellest, et sel kevadel pidid talupidajad ise käima põldudel kära tegemas.

Erametsaliidu tegevjuht Andres Talijärv vahendab metsaomanike muret, et tihtilugu kehtestatakse piirangud igaks juhuks – kaitstav liik on kaitse alla võetud alalt juba kadunud või pole seda seal kunagi olnudki.

Ükski organisatsioon ei arva, et looduskaitse oleks väheoluline, kuid tihtilugu jäetakse piirangute kehtestamisel arvestamata nende majanduslik mõju.