Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison keskpartei käitumisest: see on Putini võimuparteiga sõlmitud lepingu jultunud elluviimine

-
20.06.2017
Laadime sisu...

Tallinna linnavolikogu kutsuti erakorralisele istungile, et arutada keskerakondlikku linnavalitsuse eelnõu, millega tahetakse esitada keskerakondlikule valitsusele taotlus lubada Tallinna kolmes vene gümnaasiumis algatada eesti keele õpetamisel suuremat paindlikkust võimaldav pilootprogramm.

Kolm kuud enne valimisi üritab Tallinna linnavõim keskerakondlasest abilinnapeale Mihhail Kõlvartile venekeelsete valijate seas paremat kuvandit luua. Tallinna linnavalitsus andis 14. juunil ootamatult teada, et 20. juunil koguneb veelkord erakorraliselt Tallinna linnavolikogu, et arutada keeleõppe erisuse taotlust. Paindliku keele- ja aineõppe pilootprogrammis soovivad osaleda Linnamäe Vene Lütseum, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium ja Lasnamäe Gümnaasium. Programmi rakendamiseks ootab linn igale õppeasutusele riigipoolset toetust summas 250 000 eurot aastas.

„Selline tegutsemine ei ole mingi uudis, kuna keskerakondliku linnavalitsuse ja ministrite venemeelsus on järjepidevalt süvenenud. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps mainis paar kuud tagasi meie arupärimisele vastates, et ükski venekeelne kool pole erisust veel soovinud ja tema ei soovi sel teemal spekuleerida. Paraku on taas osutunud tõeks see, et tegelikkuses olid need plaanid ammu olemas ja küünilisest poliittehnoloogiast lähtuvalt tehakse kõik, et oma venekeelne ja –meelne valijaskond hoida tugevas Keskerakonna haardes,” märkis Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Jaak Madison.

Uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust selgus, et mitte-eestlaste seas püsib ülekaalukalt populaarseim Keskerakond, mida toetas 76,5 protsenti küsitletutest. Sotse toetas 10,6 ja Reformierakonda kuus protsenti. Ülejäänud parteide toetus jäi alla valimiskünnise.

Erakondade reitingud erinevad aga pöördeliselt eesti valijate seas. Reformierakonna toetus eestlaste seas oli juunis 30,4, EKRE toetus 20,3, sotsidel 15,2, Keskerakonna toetus 11,8 Vabaerakonna toetus 10,2 ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) toetus 7,9 protsenti.

„Tallinna linnavalitsus ja haridusministeerium teeb tihedat koostööd, et juurutada Eestis venekeelsest ja – meelset hariduskorraldust. Eesti maksumaksjale sülitatakse 250 000 euro raiskamisega jultunult näkku. Peale selle hävitatakse süstemaatiliselt Eestis elavate vene noorte tulevikku, keda vene häältest sõltuv Keskerakond püüab hoida tagurliku keelepoliitikaga paralleelühiskonnas ja rahvuslikus eraldatuses. See on Ühtse Venemaaga sõlmitud koostööprotokolli järjepidev ja jultunud elluviimine,” lisas Madison.

UU