Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mahedat huumorit ja rõõmsaid jõuluteateid Kadriorust: maakad saavad ka ilma elektrita hakkama

24.12.2022
President Alar Karis: “Toredat aastavahetust teile ja kogu Eesti rahvale.“ Gerli Tali foto

Eilses presidendi Alar Karise aastalõpuintervjuus ETV-s oli ka lõbusaid kohti, mis näitasid riigipead omapärase naljasoonega inimesena.

Rääkides võimalikest elektrikatkestustest, ütles ta järgmist: „Ma usun, et maapiirkondades on see lihtsam. Ühest küljest seal ollakse juba harjutud sellega, et aeg-ajalt elekter läheb ära.“

Ma naersin. Tõesti, aga karuotil metsas on maakatega võrreldes veelgi lihtsam: tal pole koopas elektrit kunagi olnudki! Ja ta, nagu ka kõik tema eellased, elabki peaministri Kaja Kallase „uute“ juhtnööride järgi: elektrit ei tarbi üldse ja talvel ei söö.

Jah, härra president, maal on nende elektrikatkestustega tõepoolest palju-palju lihtsam. Te pole võib-olla kuulnud, aga seal on veel ka üksjagu piima- ja seafarme. Kujutage ette, milline perfomans – elekter jälle ära, sajad lüpsmata lehmad ammuutavad, söötmata sead kiljuvad, jootmata lambad määgivad, nagu esimesel tunnil Roosiaias. Ja kõik see kunstielamus fonogrammivaba, unplugged! Tõprad on ju „juba harjunud sellega“! Linnas on muidugi raskem, sest kui poes ei ole paar tundi elektrit ja uksed on kinni, kust Teie naine liha ja piima võtab, kui Teil kõht tühi on?

„Seal ei olda väga palju sõltuvuses ka sellest, kust vesi tuleb ja kuhu pärast kanalisatsioonivesi läheb. Kui elekter ära kaob, siis tekib tegelikult ju kortermajades kaos. Nii et selle tõttu peab tagama, et seal vähemalt mingi aja järel oleks elekter, et saaks vett ja saaks kõike vajalikku teha. Maal on tõesti lihtsam,“ märkis president.

Absoluutselt õige. Sest need maamatsid, kes sünnivad juba vildid jalas ja kel on kaevud ära kuivanud või saastunud, võivad endale „Värskat“ tellida E-Selveri kulleriga. Ja oma metaboliite toimetab maakas riigipea vaimusilmas aia äärde või auku, kust saab need pärast suure labidaga kätte. Jah, maal on tõesti lihtsam, härra president!

Väga loogiline oli presidendi vastus küsimusele erakondade valimiseelsete lubaduste kohta ja inimeste toimetuleku kohta: „Siin tuleb väga hoolega vaadata, mis lubadused siis hakkavad erinevatel parteidel tulema ja esitada küsimusi, väga lihtsaid küsimusi, et te lubate, aga kust tuleb see raha, mille arvelt see raha tuleb. Kui me lubame kellelegi palkade tõusu, siis keegi järelikult hakkab saama mitte vähem palka, aga tema palgatõus jääb siis kuhugi tulevikku. Tuleb hakata küsima erakondadelt vastuseid, mitte lihtsalt leppida loosunglike väljaütlemistega.“

No absoluutselt nõus härra Karisega, sest tema oma kantselei sisulise tööandjana leevendas oma töötajate elukallidusest ja inflatsioonist tekkinud muresid, raskusi ja piinu, iseendalt küsimata, „kust tuleb see raha, mille arvelt see tuleb“. Kõik on lihtne, mees lubas – mees tegi: täna teatasid rus.err ja rus.delfi, et „Eesti president Alar Karis kirjutas oma kantselei juhile Peep Jahilole välja 2950 euro suuruse preemia. Presidendi käskkirjas on öeldud, et Jahilot premeeriti heade saavutuste eest oma tööl 2022. aasta teisel poolaastal.“

Kuna kogu presidendi vägi teeb ilmselgelt head tööd, siis on nendel tõenäoliselt iga poole aasta tagant selline pidu ja pillerkaar.

Rus.err märgib, et Peep Jahilo ametipalk oli 1. aprilli seisuga 4400 eurot kuus.

Nii et selle mehe jõulud on tõesti muretud – seitse ja pool tonni on raha, millega võib juba endale seapraadi lubada küll.

Loomulikult reageerisid vene lugejad rus.delfis (samasisulist eestikeelset uudist ma millegipärast ei leidnud) sellele rõõmusõnumile Kadriorust üsna üksluiselt ja võib isegi öelda, et toorelt, aga üks kommentaar köitis mu tähelepanu.

Elina: „Me sellist raha pole uneski näinud, kuigi me pole ju lollid. Mina näiteks võtsin puhkuse alates 23.12.22 kümneks päevaks!!! Muinasjutt! Sain eile 112 eurot puhkuseraha! Kordan – muinasjutt! Aga siin – 2900, no mida ma teeksin sellise rahaga, ja veel enne pühi? Aga siin 112 eurot – ja pea selle üle ei valuta! Kui aus olla, siis tahaks nutta! Häid saabuvaid pühi kõigile! Olge terved! Õnne kõigile!“

Minu arvates ängistusest vaba siiras tervitus. Nagu presidendilgi, kes eilse intervjuu lõpus ütles: „Toredat aastavahetust teile ja kogu Eesti rahvale.“

Kindlasti on kogu Teie rahval tore aastavahetus, härra president. Kogu teie kantselei rahval.

Ivan Makarov