Mailis Reps – uue valitsuse looja, kelle nimi annab guugeldamisel pidevalt “valetas”

Eesti,
- Updated
Tavaline süüdistus, kui räägitakse Mailis Repsist.

Reformierakond, kelle meelistegevuseks oli Mart ja Martin Helme ning teiste EKRE ministrite süüdistamine valetamises, võttis enda partneriks Keskerakonna koos nende läbirääkija Mailis Repsiga, keda meedia on kogu tema poliitilise karjääri jooksu ainult valetamises süüdistanud.

TABATUD: Haridusminister Reps valetas Soome kohustusliku lasteaias käimise kohta (Lõunaeestlane, 7. juuni 2018) “Haridusminister Mailis Reps ütles, et 3-7-aastaste laste lasteaias käimine peab muutuma kohustuslikuks, kuna Soomes on ka sedasi. Tegelikkuses pole Soomes veel mingit lasteaiakohustust.”

Politsei käivitas eksminister Mailis Repsi ametiauto kasutamise osas väärteomenetluse (BNS, 24. november 2020). See kahtlustus ja uurimine ei sega Repsil uude valitsusse minemast.

Karilaid: Reps vabandas ja kahetseb tegu (Pealinn, 16. märts 2016). Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid nendib, et Mailis Reps on Järvamaa piirkonna liikmete ebaausa ümberkirjutamise katse eest erakonna juhatuses korduvalt vabandanud ning näidanud sellega, et kahetseb tehtut.

Muidugi peab Mailis „Valetaja” Reps tagasi astuma! (innojairja blogi, 22. veebruar 2017) “Reformierakond nõuab Mailis Repsi tagasiastumist, sest too valetas Vene kanalile Sputnik intervjuu andmise kohta. Reps valetas, et Sputniku ajakirjanik ei tutvustanud end talle, kuid nüüd on välja ilmunud video, kus on selgelt näha, kuidas ajakirjanik end Repsile tutvustab, öeldes selgelt, et on Sputnikust. Seega Reps valetas inimestele suu sisse.”

Pevkur: Ratas kaalugu, kas Repsil sobib ministriametis jätkata (Riigikogu.ee, 22. veebruar 2017) „Vahetuim põhjus on Mailis Repsi valetamine intervjuu andmise kohta propagandakanalile Sputnik. Taunitav on ka intervjuus räägitu – küüditamise õigustamine poliitiliste motiividega ja süüdistus, et Eesti poliitikud kruvivad rahvusvahelisi pingeid, samal ajal ise erinevat tõde erinevatele auditooriumidele jagades,“ ütles Reformierakonna esimees Hanno Pevkur.

Mailis Reps kiitis Vene TV-s maride olukorda (18. august 2005) “Mart Laari hinnangul peaks minister sellise seisukohavõtu tõttu tagasi astuma. Haridusminister Mailis Reps kiitis Vene riigitelevisioonis Marimaa olusid ning tõdes, et vastupidiselt Eesti levivale teabele on seal kõik suurepärane.”

Lisaks: Mailis Reps tunnistas riigikogus Marimaa-visiidi läbikukkumist (Postimees, 15. september 2005)

Muidugi on tulnud ka vastusüüdistused. Mailis Reps: Ülbe Reformierakond pidurdab Eesti arengut (09. november 2016).

Seega võttis korruptsioonikahtlustustega (VEB Fond, rahapesu, Tallinna Sadam, Siim Kallase 10 miljonit jne) Reformierakond enda partneriks sama korrumpeerunud Keskerakonna koos valetaja ja sahkerdaja Mailis Repsiga.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused