Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Majandusrindelt tulevad jätkuvalt halvad uudised, näitajad on Kaja Kallase valitsusele omaselt languses

-
02.01.2024
Kaja Kallase majanduspoliitika karikaturisti pilgu läbi.
© Erki Evestus

On küll uus, 2024. aasta, kuid Kaja Kallase tegutsemismailt tulevad endiselt halvad uudised.

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris 876 miljonit eurot – müügitulu vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades üheksa protsenti.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak tõi välja, et novembris mõjutasid jaekaubandusettevõtete müügitulu langust enim tööstuskaupade kauplused, kus müük vähenes aastaga 12 protsenti. „Müügitulu vähenes enamikul tegevusaladel, vaid apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes kasvas müük kolm protsenti,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupadest kõige rohkem ehk 21 protsenti vähenes müük posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Müügitulu vähenes veel 17 protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga, 13 protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes, 10 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 9 protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad kaubamajadest ning 8 protsenti kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil.

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes eelmise aasta novembriga võrreldes 2 protsenti ja mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 11 protsenti.

Oktoobriga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris üks protsent. 2023. aasta üheteistkümne kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama ajavahemikuga võrreldes 8 protsenti. (BNS)