Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mängime kliimamängu: läbi rabade tormav Rail Baltic saab rohepöörderaha

-
19.07.2021
Rail Baltic – Sitta kah!
© Priit Pärn

Kliimavõitlus kisub absurdiks – Euroopa Liidus kleebitakse nüüd igale tegemisele roheline silt külge ja teatatakse, et nii päästetakse kliima ja kogu Maa.

Euroopa Liit eraldas Rail Balticu projekteerimiseks Euroopa ühendamise rahastust (CEF) 17 miljonit eurot, et hoogustada transpordisektori rohelisemaks muutmist, teatab BNS.

Järgneb selgitus: Eesti osa toetusest on koos omafinantseeringuga ligi 3 miljonit eurot, millest enamik on mõeldud Rail Balticu projekteerimiseks Pärnu maakonnas, sealhulgas maakonnaplaneeringu uuendamiseks, keskkonnauuringute uuendamiseks ja koostamiseks.

Keda siin lollitatakse? Rail Balticu läbisurumine käib juba ammu, tegevused on paigas, keskkonnauuringud käivad nii nagu alati on käinud, planeeringud samuti – kust sinna järsku rohepööre sisse sadas?

Kui käia Rail Balticu ehitusel, siis üks suur songimine käib ja kusagilt otsast ei paista, et sellega päästetakse Maa kliimat – eriti kui see trass tormab läbi soode ja rabade ning muudab veerežiimi. Kui panna veel otsa kavandatav merealune Tallinn-Helsingi tunnel, siis kerkib küsimus – kas suurprojektid tiheneva liiklusega ongi osa rohepöördest?

Rohelise sildi külgekleepimine ühele juba enne kliimahüsteeriat algatatud projektile ei tähenda mingit rohepööret, vaid tõestab seda, et tegu on sovjetliku absurdikampaaniaga.

PortoRollo koalitsioon aga karjub vaimustusega kaasa igale Brüsseli algatusele.

“Rail Baltic aitab elektrifitseeritud raudteena lisaks paremale ühenduvusele panustada Eestil ka kliima parandamisse. Mida rohkem inimesi ja kaupu liigub maanteelt raudteele, seda väiksema keskkonnajälje jätame,” ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas pressiteates.

Nagu näha, on ministril naiivne usk, et RB saab mingiks liikluse tuiksooneks, kuigi nii tasuvus- kui ka täituvusuuringud seda ei kinnita.

“Äsja avalikustunud Euroopa kliimapaketi ettepanekute valguses on hea uudis, et saame liidult täiendava rahastuse, mis aitab täita ambitsioonikaid kliimaeesmärke,” märkis ta. “Rail Balticut otsustati rahastada kümnendikuga kogu Euroopa raudteeprojektidele suunatud mahust, mis näitab, et see projekt pole oluline mitte ainult Balti riikidele, vaid ka laiemalt Euroopas, ning on selgelt kooskõlas roheleppe paketiga.”

Korruptsioonikoalitsioon on seega laulmas ülistuslaulu EL-i kliimapaketile, nähes progressi igas asjas, kuhu Brüssel osutab. Samas ei ole Rail Baltic sugugi EL-i prioriteet, vaid sellele eraldatakse raha kui ühele paljudest Euroopa transpordiprojektidest.

Järsku saanuks Porto Franco projekti ka rohepöörde sisse kirjutada, siis see ehk polnukski Keskerakonna korruptsioon?