Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Maratoniturismi harrastavad aafriklased võtavad Eesti jooksjatelt igasuguse võimaluse edu saavutada

-
11.09.2019
Tänavuse Tartu maastikumaratoni võitja Ibrahim Mukunga Keeniast.
© Scanpix.

Jooksuturismi harrastavad aafriklased käivad eurooplaste eest võite ja sellega koos ka auhinnaraha ära napsamas. Viimati võtsid keenialased Tallinna maratonil näiteks kuuikvõidu ning eestlastel pole oma jooksuüritustel mingit lootusekübetki.

Näiteks kahel eelneval aastal Jõhvi rahvajooksu võitnud keenialane Ibrahim Mukunga on sel laupäeval 34. korda toimuva võistluse favoriit number üks, kes peaauhinna − 350 eurot − tasku võib pista. Ent talle tuleb konkurentsi pakkuma Etioopia jooksja Mohhamed Nedi.

Võistluse peakorraldaja, Jõhvi kergejõustikuentusiast Allan Valk teatas, et  esmaspäeval pani Mukunga end ka tänavusele rahvajooksule kirja. Teisipäeval lisandus stardinimekirja ka Etioopia jooksja Mohhamed Nedi, kes esindab Eestis toimuvatel võistlustel Enn Selliku jooksukooli, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Mõlemad aafriklased olid stardis ka läinud laupäeval toimunud Tallinna sügisjooksu 10 km rajal. Seal oli keenialane etiooplasest kaks minutit kiirem – Mukunga sai 3. ja Nedi 9. koha.

Samal Tallinna sügisjooksu 10 km distantsi võitis ukrainlane Vasyl Koval, teiseks tuli Otmane Nait-Hammou.

Tallinna maratoni võit rändas Keeniasse, kui võitjana lõpetas Josphat Leting. Talle järgnesid kaasmaalased Bernard Cheruyiot Sang ning Joseph Kyengo Munywoki. Keenialased saavutasid lõpuks kuuikvõidu.

Parima eestlasena lõpetas Raido Mitt seitsmendana, ta krooniti ühtlasi ka maratoni Eesti meistriks.

Naiste arvestuses valitsesid maratoni samuti Keenia jooksjad – võitis Pamela Rotich, kellele järgnesid Rebecca Korir ning Ruth Matebo. Eesti meistriks krooniti Marion Tibar, kes oli naiste arvestuses viies.

Poolmaratonis võidutses samuti Keenia päritolu Evans Cheruiyot, kellele järgnesid iisraelane Maru Teferi ja Burundi sportlane Olivier Irabaruta. Roman Fosti oli parima eestlasena neljas.

Võib vaid mõistatada, milline motivatsioon on meie sportlasel oma koduradadel kaasa lüüa, et aafriklaste vastu edu saavutada.

UU