Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Margus Tsahkna arvamus valitsuskriisist on ühest küljest ülbe ja küüniline, teisalt aga naiivne ja asjatundmatu

-
07.09.2023
Kus on homoagenda, seal on ka Margus Tsahkna.
© UU

Ühest erakonnast läbi tormanud ja põlenud maa järele jätnud “kahesajatajast” välisminister Margus Tsahkna väidab, et tema olevat kõik vastused valitsusjuhilt saanud ning valitsuskriisi tekitamine polevat hea. Selline teemapüstitus on ebadekvaatne.

Esiteks ei taha Tsahkna valitsuskriisi seetõttu, et siis on tema jaoks võimalik variant üldse soojast ministrikohast ilma jääda. “Kõik vastused saanud” aga tähendavad koalitsioonipoliitikule ilmselt seda, et teda on maha rahustatud, peaminister jääb tagasiastumisest keelduma.

Tsahkna sõnul on praegu väga palju teemasid kaalul, rahvusvahelisi teemasid, julgeoleku teemasid ja ka Eesti riigi enda küsimused. “Ja ma väga loodan, et riigikogu laiemapindsemalt, kui vaid erakondade esimehed, suudaksid leida mingisuguse formaadi, et töö jätkuks,” ütles Tsahkna.

Praegu on kaalul Eesti rahvusvaheline maine, sest riigil on peaminister, kelle abikaasa ajas Vene-äri, mis on ühtlasi ka julgeolekuline risk. Selle kohta kirjutab Postimehes Oxfordi ülikooli molekulaarbioloog Siim Pauklin: “Mida kauem klammerdub Kaja Kallas peaministri tooli külge ilma poliitilist vastutust võtmata, seda rohkem teeb ta kahju kogu Eestile, tekitades usaldamatust kollektiivselt Eesti valitsejate vastu, põhjustades eesti rahva jätkuvat polariseerumist ning sellest tulenevalt kahjustab riigisisest julgeolekut, sest tõelise ohu korral ei võta rahvas usalduse kaotanud peaministrit lihtsalt kuulda. Kallas on viinud Eesti poliitkultuuri Põhjamaaga sarnanevast riigist ajas umbes 25 aastat tagasi postsovetlikuks korruptsioonihõnguliseks arengumaaks, kus rumalale lihtrahvale kehtivad ühed reeglid, kavalale äri- ja poliitringkonnale teised.”

Tsahkna kaitseb Kaja Kallast, sest on ka ise sahkerdaja: “Välisminister Margus Tsahkna ei näe huvide konflikti asjaolus, et tema endine tööandja ja praegune äripartner välihaiglate tootja Semetron on teeninud Eesti ja välisriikide diplomaatilistest tehingutest miljoneid eurosid,” kirjutas hiljuti Eesti Ekspress.

Et mingisugune koostöö poliitikas jätkuks, ongi vaja Kaja Kallas tagandada ja luua uus, tegutsemisvõimelisem ja skandaalist puutumata valitsus. Kuigi praegusel baasil on seda raske teha, sest skandaalid aina tihenevad ja BNS kirjutab: “Viimastel päevadel on jäänud kõlama väide, et siseministeerium ei soovi riigikontrollile oma andmeid anda.”

Uued Uudised