Marianne Mikko on veendunud, et on käesolev aasta

Eesti,
- Updated
2015

Riigikogu asub teisipäeval arutama soolise võrdõiguslikkuse probleemkomisjoni moodustamist. Otsuse eelnõu algatajate seas on kõigi kuue riigikogu fraktsiooni esindajad.

Sotsiaaldemokraat Marianne Mikko kinnitusel ei hakka probleemkomisjon tegelema mitte ainult palgalõhe ja alamakstud naiste temaatikaga, vaid laiemalt soolise võrdõiguslikkuse probleemidega. „Olgu meile eeskujuks Kanada uus peaminister Justin Trudeau, kelle valitsuse liikmetest on pooled naised ja pooled mehed ning kes on veendunud, et teisiti ei saakski 21. sajandil olla,“ sõnas Mikko.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Trudeau vastas nimelt küsimusele, miks on tema valitsus täpselt sugupidi pooleks jagatud: “Sest on aasta 2015.”

Loomulikult lasub Trudeau’l nüüd rassismikahtlus, kuna väljaspool valget maailma on mitmel pool kasutusel hoopis teine aastaarv. Assüüria kalendris on aasta 6765, islami kalendris 1437, hiina kalendris 4712, jaapani kalendris keisri 27. valitsusaasta.

Hiina kalendris näiteks oli 21. sajand meie ajaarvamise vahemikus 697-597 eKr. Sel ajal Hiinas valitsenud Zhou dünastia kuningatest olid kõik mehed. Kuninga asemel oli Hiinas 2015. aastal kõige võimukam mees aga hoopis Qi riigi valitseja Huan. Kui barbarid ründasid teisi Hiina väikeriike, kutsus Huan kõiki hiinlasi barbarite vastu ühinema.

Et käituda nagu 21. sajandile kohane, peaksime meiegi peatama võõrrahvaste sissetungi Euroopasse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused