Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marianne Mikko on veendunud, et on käesolev aasta

-
10.11.2015
2015

Riigikogu asub teisipäeval arutama soolise võrdõiguslikkuse probleemkomisjoni moodustamist. Otsuse eelnõu algatajate seas on kõigi kuue riigikogu fraktsiooni esindajad.

Sotsiaaldemokraat Marianne Mikko kinnitusel ei hakka probleemkomisjon tegelema mitte ainult palgalõhe ja alamakstud naiste temaatikaga, vaid laiemalt soolise võrdõiguslikkuse probleemidega. „Olgu meile eeskujuks Kanada uus peaminister Justin Trudeau, kelle valitsuse liikmetest on pooled naised ja pooled mehed ning kes on veendunud, et teisiti ei saakski 21. sajandil olla,“ sõnas Mikko.

Trudeau vastas nimelt küsimusele, miks on tema valitsus täpselt sugupidi pooleks jagatud: “Sest on aasta 2015.”

Loomulikult lasub Trudeau’l nüüd rassismikahtlus, kuna väljaspool valget maailma on mitmel pool kasutusel hoopis teine aastaarv. Assüüria kalendris on aasta 6765, islami kalendris 1437, hiina kalendris 4712, jaapani kalendris keisri 27. valitsusaasta.

Hiina kalendris näiteks oli 21. sajand meie ajaarvamise vahemikus 697-597 eKr. Sel ajal Hiinas valitsenud Zhou dünastia kuningatest olid kõik mehed. Kuninga asemel oli Hiinas 2015. aastal kõige võimukam mees aga hoopis Qi riigi valitseja Huan. Kui barbarid ründasid teisi Hiina väikeriike, kutsus Huan kõiki hiinlasi barbarite vastu ühinema.

Et käituda nagu 21. sajandile kohane, peaksime meiegi peatama võõrrahvaste sissetungi Euroopasse.