Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marine Le Pen: tänane EL on hargmaisete ettevõtete, tarbijate, kodutute ja rändajate jaoks; meie loome rahvusliku mitmekesisuse Euroopa

-
14.05.2019
Hetk rahvuslaste kõnekoosolekult.
© UU

Prantsuse rahvuslaste liider Marine Le Pen nimetas oma kõnes  EKRE-t erakonnaks, mis on julgelt esile kerkinud Eesti ja EL-i jaoks.

Külaline tervitas eestlasi prantsuse patriootide poolt ja sõnas, et rahvuskonservatiivid kujutavad endast olulist liikumist Euroopas rahvaste õiguste ja suveräänsuse eest. “Ma olen kaugel klišeedest, aga näen, et oleme hinges ja vaimus üheskoos – me näeme, kuidas te peate kalliks vabadust ja võitlete iseseisvate rahvaste ja riikide eest. Olete seisnud vastu impeeriumidele, kes ei tahtnud teid näha vaba rahvana, olete maksnud suurt hinda vabaduse eest, et seda säilitada, olete pühendunud vabadusele ja tahate ümber ehitada EL-i sisemist struktuuri – me peame tegutsema koos!”

Marine Le Pen ütles, et EL on tasapisi õigelt teelt kõrvale kaldunud ja liigub föderalismi suunas, ning tegu on impeeriumi nägemusega, kus kaotatakse riigid ja rahvad nii hajutamise kui sisserändega, ja nii ei saa lasta EL-il tegutseda. “Meil on võimalus rahvusriikide Euroopa eest võidelda ja ohjad enda kätte võtta,” rääkis ta. “”Ärge laske ennast ka eurotoetustest petta, sest neil on ka teine külg, kus naeratustes on peidus pidev harmoniseerimissoov, peale surutav ühtlustamise ja ühtsustamise poliitika, mis käib käsikäes rändega üleujutamise poliitikaga.”

Le Peni sõnul pole juhus, et EL toetas Marrakechi lepet, mis on tema sõnutsi täiesti uskumatu dokument, kujutades tohutut ohtu Euroopale ja EL-ile. “Eesti on rändest pääsenud, aga vaadake, mis toimub Rootsis ja paraku ka Prantsusmaal, kus on terved linnaosad, kuhu ei julge minna ei politsei, arstid ega ka pitsavedajad. Islamimaffia on neis piirkondades asendanud meie riigi, meie kauni Prantsusmaa!”

Prantsuse rahvuslaste liider rääkis äsjasest juhusest, kus islamistist bussijuht ei lubanud bussi peale seelikus neidu, ning hoiatas, et sama tuleb arengute jätkudes ka Eestis. “Euroopa Liit ajab agressiivset sisserändepoliitikat, mis toob kaasa pöördumatud muutused ja uskumatu paradoksina toimub see nii, et me ei saa justkui midagi tehagi,” kirjeldas ta, lisades, et see toimub ajal, mil USA, Venemaa ja Hiina ehitavad maailma ümber.

“Euroopa Liit ei ole ju Euroopa – see on ideoloogiline ehitis, mis ei näe kontinendis erinevatest riikidest koosnevat kogumit, vaid suurt turgu, mis on kõikide päralt. EL on totalitaristlik ideoloogiline projekt globalismi katsetamiseks, selliste inimeste hüvanguks nagu tarbijad, kodutud ja rändajad, lisaks ka hargmaised ettevõtjad. EL tunneb meie heaolu suhtes vähe muret,” kirjeldas Marine Le Pen.

Le Peni sõnul on praegune EL läbi kukkunud projekt, mida näeb ka Poola ja Ungari eemaldumises. Rahvuslased näevad uues EL-is lepingulist koostööd; et EL-is ja Euroopas on tohutu mitmekesisus; et iga riik kaitseb ise oma legitiimsust; et iga riik ajab ise oma rahvusvahelisi suhteid ning see tegevus on määratud tema ajaloo ja erilisuse poolt.

“Vaid nii suudame vastu panna globalismile või tagada ta sellisena, et ta oleks kasulik kõigile. Vaid nii saame hakkama XXI sajandi revolutsiooniga väljakutsetega, nagu digiareng, tehisintellekt, uued tehnoloogiad – meie Euroopa projekt kaitseb demokraatlikke vabadusi, riikide suveräänsust ja isikuvabadusi, pidades kinni rahvaste erisustest,” rääkis prantsuse rahvuslaste liider, lisades, et EL pole vaid Saksamaa ja Prantsusmaa ehitus ja selles ei tohi olla riike, kes vääriks austust rohkem kui teised. “Teeme koostööd kõigil tasanditel, kuid jätame ka võimaluse koostööd mitte teha, ning loome uue, tõhusa Euroopa koostöömudeli.”

Marine Le Pen ütles, et rahvusriikide fraktsioonil on 27 liiget 8 eri rahvusest ja see arv hakkab kasvama, sest valimised kogu Euroopas on näidanud, kuidas kerkivad esile uued rahvuslikud liikumised. Nüüd on võimalik esimest korda ajaloos Euroopa Parlamendis võim üle võtta, kuigi see on ainus parlament maailmas, kus võimuvahetust ei toimu. “Meil on nüüd see võimalus ja 26. mail kohtume ajalooga – Eesti ja Prantsusmaa töötavad meie fraktsioonis koos,” ütles ta.