Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marju Lauristin: eestlaste iive pole tähtis inimesi ongi liiga palju

-
04.01.2024
Eestlaste laulupidu
© Scanpix

Ajal, mil Eestis oli ajalooliselt madalaima sündimusega aasta, ütleb sotsiaalteadlane ja poliitik Marju Lauristin ERRile, et sündide arv polegi tähtis, et peretoetused iivet tõsta ei aita. Ta rääkis hoopis, et inimesi on üldse maakeral liiga palju.

„Kui me vaatame kogu inimkonda laiemalt, siis üldisem mure on ju see, et inimesi on liiga palju. Me võime ka isegi oma lehtedest selges eesti keeles lugeda, et maakera ei kannata välja nii palju inimesi. Siit me jõuame siis selle juurde, et mida see tähendab, kui Euroopas jääb inimesi vähemaks ja teistes maailmajagudes tuleb neid järjest juurde. Mis hirm see hoopiski on? See ei ole mingisugune ühe pere või isegi mitte ühe rahva hirm, vaid see on nii-öelda kontides olev väljasuremise hirm,“ rääkis veendunud sotsiaaldemokraat ERR-ile.

Lisaks kaitseb ta siia saabuvaid migrante: „Rännatakse ikka, mõelge kui palju eestlased on läinud. Kas me oleme kuulnud, et Soome oleks teinud tohutu probleemi sellest, et eestlasi on Soomes liiga palju? Võib-olla Soome peaks ka hakkama piirama neid laevu, mis üle lahe käivad ja eestlase sinna toovad? Meil ei ole seda mõtlemist ka, et mis siis oleks olnud, kui rootslased oleks pannud 1944. aastal oma kaldad kinni ja oleks hakanud ütlema, et ei tea, nende eestlastega tuleb seal igasugu inimesi. Nii nagu praegu ukrainlaste kohta öeldakse. See on ikka nii olnud, et kui inimestel on häda käes, siis nad rändavad.“

 

Loe siit:

https://www.err.ee/1609208485/lauristin-sundide-arvust-tahtsam-on-see-milliseid-inimesi-me-kasvatame