Mart Helme andis Yana Toomi soldatitele hallide passide ja Eesti maine osas nina pihta

Eesti,
©Halliks passiks nimetatakse välismaalaste passi. (Scanpix)
4Qr64Ldna2S9X9MRWSFXKt

Postimees vahendab lugu, kus eurosaadik Yana Toomi büroo küsis siseminister Mart Helmelt, et ega halli passi olemasolu ei rikkuvat Eesti riigi mainet.

“Välispassi olemasolu ei mõjuta Eesti mainet. Seda muidugi juhul, kui Eesti suhtes vaenulikud jõud ei kasuta seda propagandistlikel eesmärkidel,” vastas Mart Helme.

Toomi büroo nõunik Margarita Kornõševa uuris ka seda, kunas hall pass käibelt kaob ja sai vastuseks, et muuhulgas ka reisidokumendina kasutatava halli passi kaotamise vajadust pole siseministeeriumis üldse arutatud.

Yana Toom ja Lätist varem europarlamenti valitud Tatjana Ždanoka on alatasa Brüsselis hallipassiomanike teemat üles tõstatanud, kuid nagu on väitnud teised Eestist pärit saadikud, toimuvad arutelud rutiinses korras, sest nii näevad protseduurid ette. Tegelikult ei võta keegi Kremli ööbikute algatusi enam tõsiselt.

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused