Mart Helme eesti keele maja avamisel Narvas: eestlased ja mitte-eestlased peavad suhtlema eesti keeles

Rubriik Eesti On
©Scanpix.
Narva linnus.

Narvas avati eile Integratsiooni Sihtasutuse uues peakontoris eesti keele maja, kus kolme ministri avakõnedest pidas Õhtuleht kõige meeleolukamaks just siseminister Mart Helme oma. Helme rääkis, miks meie sügispealinnal leidub tema hinges eriline koht.

Aasta siis oli kuuskümmend viis, alustas Mart Helme oma meenutusi piirilinnast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Me sõitsime klassiekskursiooniga Piiterisse, mis toona kandis veel nime Leningrad. Tegime siin Narvas peatuse ja läksime sööklasse sööma. Kuna arvasin, et Narvas on kõik ainult venekeelne, hakkasin seal vene keeles sehkendama, toitu valima, maksma ja mida kõike ma veel tegin. Sealt leti tagant vaatas mulle vastu üks säravate pruunide silmadega tütarlaps, kes täiesti puhtas, vabas, ilusas eesti keeles hakkas minuga suhtlema. Siis ma taipasin, et ma ei olegi Venemaal. Olen küll Narvas, aga see on Eesti ja siin räägitakse eesti keelt,“ rääkis Helme, lisades, et sellest ajast peale on tal Narva suhtes soe tunne.

„Mul on need ilusad pruunid säravad silmad tänase päevani meeles. Tänu sellele tütarlapsele, uskuge mind, tänu temale, on mul Narva suhtes väga soe tunne.“

Helme sõnul on Narvas avatud eesti keele maja kui lõke, mis tõmbab enda peale pilgud ning annab sooja. „Ei ole normaalne, kui Eestis vene keelt emakeelena kõnelevad inimesed ja eesti keelt kõnelevad inimesed suhtlevad omavahel inglise keeles. See on perversne. Eesti keeles tuleb suhelda!“

Õhtuleht kirjutas, et eesti keele majja on oodatud kõik eesti keelest erineva emakeelega täiskasvanud inimesed sõltumata keeleoskusest, et õppida, harjutada või lihtsalt kuulata eesti keelt ning elada kohalikku ellu kiiremini sisse. Eesti keele majas pakutakse erinevaid keeleõppe võimalusi: erineva tasemega keelekursuseid, tandemõpet, keelekohvikus või filmiõhtutel osalemist, samuti korraldatakse keelepraktikat õpitubade formaadis. Eesti keele majas saab ka professionaalset keelenõustamist. Kõik eesti keele maja teenused on tasuta.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused