Mart Helme: Eesti meditsiini kordategemine käib Jevgeni Ossinovskile üle jõu

Eesti,
- Updated
HARIDUS

Riigikogu infotunnis ütles Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme, et kui töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovskil puudub ambitsioon Eesti tervishoidu korrastada, võiks ta end oma erinevatelt positsioonidelt taandada.

Riigikogu infotunnis Haigekassas toimunud korruptsiooni teemal minister Jevgeni Ossinovskit „grillinud“ Mart Helme väljendas hämmeldust, et Haigekassas on mastaapne korralagedus ja on toimunud rahade kantimine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul on kuritarvitused toimunud minister Ossinovski vastutusalas, samuti vastutab ta Eesti meditsiinisüsteemi kordategemise eest. Praegu aga jõutud olukorda, kus kiirabi protestib väljasõitude vastu, EMO-sse ei taheta inimesi vastu võtta, kui nende hädad ei ole piisavalt suured, ja eriarstijärjekorrad on tihtipeale kuude pikkused.

Minister Jevgeni Ossinovski ütles Riigikogu infotunnis, et Eesti tervishoiusüsteemis on tõsiseid probleeme, millel on oma tekkelugu. „Mis puudutab seda, kas õnnestub Eesti tervishoidu minu mandaadi lõpuks aastal 2019 lõplikult korda teha, siis ei õnnestu. Ma polegi endale sellist ambitsiooni võtnud, kuna see on minu hinnangul ebarealistlik,“ ütles Ossinovski.

Mart Helme avaldas arvamust, et vastutus Eesti meditsiini korrastamise eest võib Ossinovskile käia üle jõu. „Võib-olla peaksite astuma tagasi mõnest oma ametist, näiteks Haigekassa nõukogu esimehe kohalt?” ütles Helme Ossinovskile.

UU

Foto: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused