Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: Eesti meditsiini kordategemine käib Jevgeni Ossinovskile üle jõu

-
05.04.2017
HARIDUS

Riigikogu infotunnis ütles Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme, et kui töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovskil puudub ambitsioon Eesti tervishoidu korrastada, võiks ta end oma erinevatelt positsioonidelt taandada.

Riigikogu infotunnis Haigekassas toimunud korruptsiooni teemal minister Jevgeni Ossinovskit „grillinud“ Mart Helme väljendas hämmeldust, et Haigekassas on mastaapne korralagedus ja on toimunud rahade kantimine.

Helme sõnul on kuritarvitused toimunud minister Ossinovski vastutusalas, samuti vastutab ta Eesti meditsiinisüsteemi kordategemise eest. Praegu aga jõutud olukorda, kus kiirabi protestib väljasõitude vastu, EMO-sse ei taheta inimesi vastu võtta, kui nende hädad ei ole piisavalt suured, ja eriarstijärjekorrad on tihtipeale kuude pikkused.

Minister Jevgeni Ossinovski ütles Riigikogu infotunnis, et Eesti tervishoiusüsteemis on tõsiseid probleeme, millel on oma tekkelugu. „Mis puudutab seda, kas õnnestub Eesti tervishoidu minu mandaadi lõpuks aastal 2019 lõplikult korda teha, siis ei õnnestu. Ma polegi endale sellist ambitsiooni võtnud, kuna see on minu hinnangul ebarealistlik,“ ütles Ossinovski.

Mart Helme avaldas arvamust, et vastutus Eesti meditsiini korrastamise eest võib Ossinovskile käia üle jõu. „Võib-olla peaksite astuma tagasi mõnest oma ametist, näiteks Haigekassa nõukogu esimehe kohalt?” ütles Helme Ossinovskile.

UU

Foto: Scanpix