Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: ei ole mõtet nõuda, et poole aasta jooksul jõutakse kõik valimislubadused täita, kuigi palju on juba saavutatud

-
17.10.2019
EKRE esimees Mart Helme.
© UU

EKRE esimees Mart Helme lükkab järsult ümber tänases Eesti Päevelehes/Delfis avaldatud Raimo Poomi väited artiklis „Mihklipäeva edasilükkamine“, justkui oleks Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) oma lubadustest kõvasti järgi andnud.

„Ei ole mõtet täiesti asjatundmatult, ebakompetentselt ja propagandast ning ekrevastasest vaenust pimestatult ajakirjanikul loopida süüdistusi, millel puudub igasugune kate,“ ütleb Helme. „Ja arvestades seda, kui aeglased on riiklikud protsessid, siis lihtsalt selle poole aasta jooksul, mille sisse jääb riigieelarve strateegia tegemine, mis võttis palju aega ja jõudu, samuti suvepuhkuste periood, ei ole mõtet nõuda, et selle poole aasta jooksul kõik valimislubadused saab täidetud!“

Ta lisab, et valitsus tuleb kokku neljaks aastaks ja lubaduste elluviimiseks ning selle nimel töö tegemiseks on aega veel kolm ja pool aastat.

Raimo Poom ei nimeta oma paskvillis juba otsustatud asju, nagu piiri ehitamist, seda, et laevad tuuakse Eesti lipu alla, mis just täna valitsuses otsustati, rahapesu uurimist… Alkoholiaktsiisi langetamine on ainus, mida mainitakse, kuigi see pole kaugeltki ainus, mis EKRE saavutanud on.

Mart Helme võtab ette Eesti Päevalehes avaldatud punktid ning ütleb, et seal on palju valet ja pealiskaudsust. Nende asjadega tegeletakse, kuid kui olla kolmekesi valitsuskoalitsioonis, tuleb mõnikord kompromissidele minna, ühes kohas järeleandmisi teha, et teises juurde võita. Mõnikord tuleb kaotada lahing, et võita sõda. Seda tõde pole ilmselt ei kooli- ega ka elukogemus Raimo Poomile õpetanud.

Mart Helmele meeldib tsiteerida Winston Churchilli, kes on öelnud, et selleks, et minna Põhjanaela suunas, ei pea alati minema sirgjoones.

Näiteks, mis puudutab Rail Balticut, siis pole kusagil otsustatud, et see trass tegelikult ka tuleb – kui piisavalt rahastust ei tule, ei tule ka Rail Balticut. Rahastuse küsimus on praegu kõik lahtine. Ootame ära. „Meie käes on keskkonnaministeerium, mille kaudu on võimalik protsessi väga tõhusalt pidurdada,“ ütleb Helme.

„Piirivalvega tegeleme samuti – esimene etapp selleks on sisekaitse reservi loomine, mis on otsustatud ja mille kohane seadusandlus on väljatöötamisel. Töö juba on käivitatud ja jätkub järgnevatel aastatel. Piiri ehitamine on samuti käima pandud,“ loetleb Helme.

Mart Helme sisserände eelnõu, mille Keskerakonna ministrid esialgu tagasi lükkasid, läheb uuele ringile.

„Tegeleme sellega, et valitsusse lähevad ka sisserände erandid, mis suures osas puudutavad töö- ja õpirännet,“ ütles Helme, kes on võtnud fookusesse nende välismaalaste piiramise, kes tahavad siia sisse imbuda õppimise eesmärgil või töötamise sildi all.

„Peaprokuröri asjus oodaku ära kokkulepped, enne pole mõtet žongleerida nende teemadega,“ lisab Helme veel ühe teema.

Samuti on põllumeestele viie miljoni leidmine otsetoetuseks puhtalt EKRE saavutus, vastasel juhul oleks seal olnud ümmargune null. „Põllumeestele raha lubamine oli ka teiste lubadus, aga teised taandusid sellest ja meie õngitsesime välja viis miljonit,“ rõhutab EKRE esimees, lisades, et valitsuse värskel otsusel tuuakse põllumajandusse veel 5,2 miljonit lisaraha Euroopa Liidu ja Eesti riigi enda kaasfinantseerimiseks erinevate põllumajandusvaldkondade lisafinantseerimiseks, mis polnud eelarves esialgu sees. Siis jääb paljuräägitud 15 miljonist puudu veel 4,8 miljonit, mida edasi otsitakse ja võimalik, et ühiste jõupingutuste tulemusel ka leitakse.

Mart Helme rõhutab, et enne süüdistama hakkamist on natuke kannatust vaja. „Ajakirjanik käsitleb asju lihtsustatult ja selgelt vaenuliku propagandisti vaatevinklist,“ rahustab Mart Helme EKRE valijaid ja toetajaid, kellest enamik saab ilmselgelt isegi aru, et selline infooperatsioon on labaselt pahatahtlik.

UU