Mart Helme ETV “Foorumis”: Seeder ja IRL valetavad ja võtavad ainult tühje poose

Eesti,
- Updated
Mart Helme
©UU
Mart Helme

ETV poliitikasaates “Foorum” astusid IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder ja EKRE esimees Mart Helme tulisesse sõnasõtta.

Kui Seeder heitis EKRE-le ette, et möödunud aastal kasutati katuserahade saamiseks Keskerakonna abi, sai Helme silmnähtavalt kurjaks.

“IRL lasi põhja selle, et tõstetakse opositsiooni katuserahasid ja nüüd süüdistate te meid selles, et me leppisime [Keskerakonnaga] kokku, et me ikkagi neid katuserahasid juurde saame. Katuserahad on kõige läbipaistvamad rahad üldse. Te võite kõik näha, kellele, kui palju ja mille eest need rahad lähevad. Helir, ei maksa sellist valet ajada,” ütles Helme.

Seederi jätkuva jauramise peale põrutas Helme: “Helir, ära valeta! Ma ei lase sul rääkida. Inimene valetab päise päeva ajal! IRL-i pale paljastus praegu väga selgelt. Sina – Seeder ja IRL – võtate ainult tühje poose, nagu praegu aktsiisidega. Tegelikult ei tee te midagi, lasete ainult saba jalgevahel minema.”

Katuserahaks nimetatakse regionaalse arengu toetusi, mida kõik riigikogu fraktsioonis, kaasa arvatud opositsioonierakonnad, saavad oma äranägemise järgi suunata. Opositsioonierakondade jaoks on katuseraha sisuliselt ainus viis kaasa rääkida riigi raha suunamisel ning toetada meelepäraseid projekte. EKRE-l oli õigus 2017. aasta eelarves regionaalse arengu toetusteks välja jagada 300 000 eurot.

Keskerakonnale anti 2017. aastal katuseraha 1,12 miljonit, IRL-ile 1,04 miljonit, SDE-le 1,04 miljonit ja Vabaerakonnale 300 000.

ETV “Foorumi” järelvaatamine

UU

Foto: kuvatõmmis

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused