Mart Helme: karantiininõudeid rikkunud ukrainlased ja tööandjad peavad vastutama

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Mart Helme

Eelmisel nädalal selgus politsei ja terviseameti ühiskontrolli käigus, et erilennukiga Eestisse saabunud ukrainlased rikkusid 46 korral riiki sisenemise tingimusi. Siseminister Mart Helme (EKRE) sõnul peavad nõuete rikkujad vastutama.

21. juulil saabusid erilennukiga Eestisse tööle ukrainlased, kuid selle tingimus oli, et tööandja on kohustatud korraldama nende eneseisolatsiooni, tagades nii eneseisolatsioonist kinnipidamise kui ka mittetöötamise.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

30. juulil tehtud PPA ja terviseameti ühiskontrolli tulemusel selgus, et eneseisolatsiooni reegleid on erineval moel rikutud 46 korral, sealhulgas on põhjendatud kahtlustus, et 17 inimest eneseisolatsiooni ajal ka töötas.

“See on nii tööandja kui töötaja vastutus, et seatud tingimustest kinni peetaks. On äärmiselt kahetsusväärne, et tööandjad on suhtunud endale võetud kohustustesse kergekäeliselt. Ühelt poolt on nad rikkunud reegleid, kuid teiselt poolt on tegu kogu meie ühiskonna vastu suunatud hoolimatu suhtumisega. Osade tööandjate ja välistöötajate käitumine on seda vastutustundetum, et see võib kaasa tuua nende valdkonnaga üldse mitte seotud ettevõtjatele ja kogu rahvale suuri kahjusid, kui peaksime hakkama jälle piiranguid kehtestama,” kommenteeris siseminister Mart Helme ERRi vahendusel.

Helme sõnul on rahva tervise ohu tõttu võimalik lõpetada välismaalase Eestis viibimine, mille tulemusel on tal kohustus pöörduda tagasi kodumaale, karistada tööandjat rahatrahviga kuni 32 000 eurot või algatada kriminaalmenetlus nakkushaiguse leviku ohu ja nakkushaiguse leviku põhjustamise eest.

Helme ootab ka, et terviseamet astuks siin jõulisi samme.

21. juulil saabus erilennukiga Eestisse 145 ukrainlast, kellel oli kohustus olla 14 päeva pärast saabumist eneseisolatsioonis oma elukohas, mille peab korraldama tööandja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused