Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Mart Helme: „Kas Euroopa Komisjoni tegelased hakkavad siin võitlema? Ei hakka!“

-
08.03.2022
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Mart Helme meenutas täna Riigikogus energiahindu alla toova eelnõu arutluse käigus pooltuhat aastat tagasi peetud lahinguid Smolinos ja kõrvutas seda aega praegusega.

Mart Helme: „1500-ndate aastate algul tungis Venemaa Vana-Liivimaale kallale. Kallaletung läks nagu ikka tapmiste, rüüstamiste põletamiste tähe all, nagu me näeme praegu ka Ukrainas. Aga Vana-Liivimaa suutis Wolter von Plettenbergi, ordumeistri juhtimisel ennast mobiliseerida ja andis venelastele väga valusa vastulöögi. Ja pealahing peeti Smolino järvede ääres Pihkvamaal ja orduväed saavutasid seal hävitava võidu Moskoovia vägede üle. See andis Vana-Liivimaale umbes 50 aastat, hingetõmmet ja ordumeister von Plettenberg, kes on üks meie ajaloo suurmehi, püüdis, kuid mitte väga heade tagajärgedega, kogu maad paratamatult tulevikus uuesti eelseisvaks sõjaks ette valmistada.

Aga mida tegid linnad ja piiskopkonnad? Mitte midagi ei teinud. Ei maksnud ühiskassasse vajalikke summasid, mis olid ette nähtud maakaitsevõime tõstmiseks. Ei palganud piisavalt palgasõdureid, jätsid palgasõduritele palgad välja maksmata, nii et need laiali jooksid. Kuigi maapäeval võeti vastu otsus mitte müüa Venemaale strateegilisi kaupu – tulirelvi, raskeveo hobuseid, püssirohtu, püssirohu komponente ja nii edasi, siis jätkati ikka nendega kauplemist. Sest ei saanud ometi jätta raha sealt võtmata.

Mis oli selle tulemus? Tulemus oli see, et kui puhkes Liivi sõda. Me näeme sedasama toimumas praegu terves Euroopas, ja mitte ainult Euroopas. Me võime öelda, et just sel perioodil otsustati eesti rahva muutumine väikerahvaks. Kuni selle ajani me olime enam-vähem samasuguses demograafilises vormis nagu rootslased, taanlased, soomlastest ei maksa üldse rääkida, nemad olid päris pisikene rahvakilluke sel ajal. Aga meid lihtsalt tapeti maha. Me surime nälga, katku, sest me olime ette valmistamata.

Nüüd näeme seda, kuidas 2008. käivitus äratuskell ja kõik rääkisid sellest, kuidas järgmine on Ukraina. Nüüd ongi järgmine Ukraina ja nüüd kõik räägivad, järgmine on Baltikum. Ja mitte midagi ei tehta.

On kuritegelik, et see eelnõu, mis on praegu arutusel, on ka komisjoni poolt kuulutatud Euroopa direktiivile mittevastavaks.

Paari nädalaga saaksime elektri hinna alla tuua. Me peaksime praegu palavikuliselt tegutsema selle nimel, et meie iseseisev energiavarustatus säiliks, et meie energiavarustatus oleks mitmekesine ja mitte ainult tuuleparkidel põhinev, sest see on kõige kergemini hävitatav sõja tingimustes. Meil peaks olema koostootmisjaamad, meil peaks olema bioküttel töötavad jaamad, meie oma puidu baasil töötavad jaamad.

Mitte midagi sellel teemal ei tehta. Lillegi ei liigutata! Sest kujutad ette – see on Euroopa direktiiviga vastuolus. Kas Euroopa Komisjoni tegelased hakkavad siin surema või siin võitlema? Ei hakka! See on meie rahvas, Eesti rahvas.

Ja see valitsus ei liiguta lillegi. Ta ei ole nõus lisaeelarvet tegema, et kaitsekulusid tõsta. Ta ei ole nõus üle vaatama meie energiavarustatust, tal ei ole tegelikult aimugi, missugused peaksid olema meie varud, meie varude jagamised elanikkonna vahel, missugused peaksid olema meie evakuatsioonivõimalused. Mis sellest, et kõik teavad, et järgmine on Baltikum.

Muide, jällegi ajalukku minnes, ka tol ajal Plettenbergi järglased, von Fürstenberg ja teised, panustasid sellele, et Saksa ordu tuleb ja annab meile abi ja kaitseb meid ja tõrjub venelased, kui nad maale tungivad, tagasi. Saksa ordu keeldus seda tegemast. Keegi ei tulnud meile appi. Tahan öelda, et jumal aitab seda, kes ise end aitab. Tol ajal Vana-Liivimaal ei oldud võimelised ennast aitama ja ei tulnud abi ka jumalalt ega nendelt, kelle peale loodeti siin ilmalikus elus. Ja praegu me räägime jälle ühtsusest, solidaarsusest, aga ise ei valmistu selleks, et need meie selja taga seisvad jõud meid aidata saaksid.“

Olgu lisatud, et valitsuserakonnad lükkasid selle eelnõu, mis oleks inimestele energiahinnad odavamaks teinud, tagasi.