Mart Helme: keelenõuete lõdvendamine on märk valitsuse plaanist vedada eestlased multikultisohu

Eesti,
- Updated
Mart Helme
©UU
Mart Helme

Reformierakonna, IRL ja sotside kava lõdvendada Narva taksojuhtidele niigi leebeid keelnõudeid on järjekordne tõend sellest, et valitsus püüab meid harjutada omaks võtma rahvuskultuuri lämmatavat multikulti-ideoloogiat, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juht Mart Helme.

„Taksojuhtide keelenõuete leevendamise kava annab tunnistust valitsuse poliitika muutumisest järjest revisjonistlikumaks. Riik on revideerimas suhtumist okupatsiooni ja okupatsioonikahjudesse. Kukesammude haaval lõdvendatakse kodakondsuse taotlemist, leebemalt vaadatakse immigratsioonipoliitika peale. Need kaitseliinid olid 1990ndate aastate algul riigis iseenesest mõistetavad. Selgub, et enam mitte. Valitsus on käega löönud Tartu rahulepingule ja nüüd ka integratsioonile. Keelenõuete lõdvendamine on järjekordne näide sellest, kuidas Reformierakond ja sotsid veavad meid vaikselt, aga järjekindlalt multikultisohu,“ ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kahetsusväärselt on keelenõuete lõdvendamisega kaasa läinud end konservatiivseks parteiks nimetav IRL. Aina selgemaks saab, et konservatiivsest maailmavaatest on veel alles ainult fassaad. Konservatiivi kohus on alles hoida Eesti keelt, kultuuri ja tavasid välise surve kiuste.“

Helme sõnul pole mingit põhjust loobuda nõudest, et Eestis töötav taksojuht oskaks keelt B1 kategooria tasemel. „B1 on kõige madalam keeleoskuse kategooria. Ei saa rääkida sellest, et inimesed ei ole võimelised seda omandama. Narvas ei ela idioodid. Narva inimesed on võimelised omandama B1 tasemel keeleoskuse, kui neile anda stiimul, kui neid aidata ja anda abivahendid. Meil on riigikeel ja me peame tagama, et riigikeelt ka kasutataks.“

UU

Foto: TOOMAS HUIK/POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused