Mart Helme koalitsiooniläbirääkimistest: selleks, et liikuda Põhjanaela poole, ei pea alati minema sirgjoones

Eesti,
- Updated
©kuvatõmmis
Mart Helme ETV saates “Esimene stuudio”

Mart Helme ütles ETV „Esimeses stuudios“, et ei tasu uskuda neid peavooluartikleid, mis spekuleerivad koalitsioonileppe sisuga.

„Me leppisime [Isamaa ja Keskerakonnaga] kokku, et me lahendusi ei hakka [enne koalitsioonileppe lõplikku valimist] veel selgitama. Artikleid, kus on loetletud üles asju, millest me kõik oleme loobunud, ei saa võtta tõsiselt,“ ütles Mart Helme.

„Toon näite, et me täna [28. märtsil] EKRE juhatusese istungil võtsime laua peale konsultatsioonide tulemusel sündinud paberi mustandi ja tegime markeriga triibuliseks kõik need read, mis on meie erakonna lubadused ja mis on läinud koalitsioonilepingusse. Ma julgen öelda, et igal lehel vähemalt kolmandik oli markeriga kirjuks tehtud. Selle kohta, kuidas me programmiliste eesmärkide poole liigume, kasutan ma Winston Churchilli ütlust: selleks, et liikuda Põhjanaela poole, ei pea alati minema sirgjoones.“

Helme sõnul on sõnul on paljud punktid jõudnud koalitsioonileppesse kompromissi korras. „On palju asju, mille puhul me võtame välja pool muna, aga me liigume edasi. On väga selge, et koalitsioonilepingusse kirjutatu ei ole veel elluviidu ei meie poolt ega ka teiste partnerite poolt. See tähendab seda, et selle üle, kuidas neid asju ellu viia, tuleb veel väga-väga palju vaidlemist.“

Vaata kogu saadet SIIT.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused