Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme kohtub Eestis viibiva Ungari asepeaministri ja siseministri Sàndor Pintèriga

11.11.2019
Mart Helme
© UU

Siseminister Mart Helme võõrustab esmaspäeval Eestis ühepäevasel töövisiidil olevat Ungari asepeaministrit ja siseministrit Sàndor Pintèrit, kes tuli Eestisse tutvuma e-valitsemise ja erinevate e-lahendustega. Ministriga on kaasas ametnike delegatsioon.

„Eesti e-lahendused on eeskujuks paljudele riikidele ning just nendega tuligi minister Pintèr siia tutvuma,“ sõnas siseminister Mart Helme. „Samuti oleme Ungari valitsusega arutanud rände- ja hübriidohtude teemat, Türgi-Süüria konflikti, Euroopa Liidu teemasid. Visiit annab võimaluse nii Siseministeeriumi kui ka teiste ministeeriumite allasutustel oma e-teenuseid tutvustada ja loodetavasti ka Ungari külalisi inspireerida.“

Visiidi raames kohtutakse lisaks Siseministeeriumi ekspertidele ka Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigi Infosüsteemi Ameti esindajatega. Lisaks külastatakse vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimise Euroopa ametit (Eu-Lisa), e-Estonia Showroomi ja Häirekeskust.

Ungari delegatsiooni kuuluvad IT ja rahvusvaheliste suhete valitsusametnikud.