Mart Helme: kuni meie oleme valitsuses, Eesti jaotatavaid Vahemere migrante vastu võtma ei hakka

Eesti,
- Updated
©UU
Siseminister Mart Helme.

Siseminister Mart Helme ütles Luksemburgis toimuval rändeteemalisel siseministrite kohtumisel, et seni kuni EKRE on valitsuses, Eesti immigrante vastu võtma ei hakka.

Helme rääkis ERR-ile antud intervjuus kohtumisel kõlama jäänud mõttest, et Euroopa riigid on valmis omalt poolt panustama, aga asüülitaotlejate vastuvõtmise suhtes ollakse tõrksad ning pigem ollakse valmis panustama tehnilise abi ja ekspertiisiga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ka mina ütlesin oma sõnavõtus, et me mõistame neid riike, aga meie võimed neid (asüülitaotlejaid) vastu võtta ei tule üldse arvesse. Me ei ühine ei formaalselt ega mitteformaalselt selle initsiatiiviga, külla oleme nõus omapoolset solidaarsust ilmutama tehnilise abi ja ekspertiisi näol,” rääkis Helme.

Helme sõnul on Eestil endal praegu väga tugev sisserändesurve endistest Nõukogude Liidu riikidest, ennekõike Ukrainast, aga ka Gruusiast ja Moldovast ning alles siis tulevad Afganistan ja teised taolised riigid. Seetõttu ei näe siseminister praegu võimalust, et Eesti võtaks vastu kasvõi ühe Aafikast või Lähis-Idast pärit asüülitaotleja. “See on väga kallis, neid menetleda, tagada neile rahvusvahelise leppega ettenähtud toetused, tugiisikud, lastele koolid ja nii edasi,” lausus Helme.

Helme sõnul on Eestil praegu piisavalt probleeme Ukrainast saabuvate sisserändajatega, kuigi Lõuna-Euroopa riikidele ei tundu see probleemina näivat.

“Me oleme hädas praegugi selle immigratsioonisurvega, ja me ei näe erilist mõistmist meie suhtes. Ukrainlased intergreeruvad pigem venekeelsesse kogukonda ja meie jaoks on see kultuuriline ja demograafiline probleem. Kui me hakkame veel teisi ja kolmandaid rindeid avama, et võtame Lähis-Idast ja Saharast lõuna poole jäävast Aafrikast tulijaid, siis meil ei ole selleks jõudu,” rääkis Helme. Tema sõnul tuleb Eestil teha oma eitav positsioon kõigile väga selgeks.

Allikas: ERR

2 commentsOn Mart Helme: kuni meie oleme valitsuses, Eesti jaotatavaid Vahemere migrante vastu võtma ei hakka

  • Avatar

    Ega sellest palju kasu pole, Euroopa Liidus piire pole ja Mustamägi neegreid täis. Mis siis et me pole selle valitsuse ajal pagulasi vastu võtnud. Euroopa Liidus elab juba miljoneid neegreid ja niikaua nende imbubime Eestisse jätkub kui me Euroliidus oleme. Kahjuks aga rahvas mõtleb ainult oma hetkelisele rahakoti seisule ja tulevikule ei mõtle. Kui me Euroliidust lahkume, siis meil võib tulla majanduslikke raskusi lühiajaliselt, aga mis kasu on rikkusest kui su autot pannakse pidevalt põlema ja lapsele antakse peksa, nagu Rootsis.

  • Avatar

    Kuniks piiridel liikumist ei kontrollita pole sellel mingit tähtsust.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused