Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: kuni meie oleme valitsuses, Eesti jaotatavaid Vahemere migrante vastu võtma ei hakka

-
09.10.2019
Siseminister Mart Helme.
© UU

Siseminister Mart Helme ütles Luksemburgis toimuval rändeteemalisel siseministrite kohtumisel, et seni kuni EKRE on valitsuses, Eesti immigrante vastu võtma ei hakka.

Helme rääkis ERR-ile antud intervjuus kohtumisel kõlama jäänud mõttest, et Euroopa riigid on valmis omalt poolt panustama, aga asüülitaotlejate vastuvõtmise suhtes ollakse tõrksad ning pigem ollakse valmis panustama tehnilise abi ja ekspertiisiga.

“Ka mina ütlesin oma sõnavõtus, et me mõistame neid riike, aga meie võimed neid (asüülitaotlejaid) vastu võtta ei tule üldse arvesse. Me ei ühine ei formaalselt ega mitteformaalselt selle initsiatiiviga, külla oleme nõus omapoolset solidaarsust ilmutama tehnilise abi ja ekspertiisi näol,” rääkis Helme.

Helme sõnul on Eestil endal praegu väga tugev sisserändesurve endistest Nõukogude Liidu riikidest, ennekõike Ukrainast, aga ka Gruusiast ja Moldovast ning alles siis tulevad Afganistan ja teised taolised riigid. Seetõttu ei näe siseminister praegu võimalust, et Eesti võtaks vastu kasvõi ühe Aafikast või Lähis-Idast pärit asüülitaotleja. “See on väga kallis, neid menetleda, tagada neile rahvusvahelise leppega ettenähtud toetused, tugiisikud, lastele koolid ja nii edasi,” lausus Helme.

Helme sõnul on Eestil praegu piisavalt probleeme Ukrainast saabuvate sisserändajatega, kuigi Lõuna-Euroopa riikidele ei tundu see probleemina näivat.

“Me oleme hädas praegugi selle immigratsioonisurvega, ja me ei näe erilist mõistmist meie suhtes. Ukrainlased intergreeruvad pigem venekeelsesse kogukonda ja meie jaoks on see kultuuriline ja demograafiline probleem. Kui me hakkame veel teisi ja kolmandaid rindeid avama, et võtame Lähis-Idast ja Saharast lõuna poole jäävast Aafrikast tulijaid, siis meil ei ole selleks jõudu,” rääkis Helme. Tema sõnul tuleb Eestil teha oma eitav positsioon kõigile väga selgeks.

Allikas: ERR