Mart Helme: Lääne-Euroopale tuleb saata jõuline signaal, et riigiõiguslik nihilism on meile vastuvõetamatu

Eesti,
- Updated
©UU
Mart Helme

Pärast Vene delegatsiooni volituste täielikku taastamist Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA) tuleks lõpetada Eesti maksumaksja raha kulutamine selle organisatsiooni liikmemaksuks, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme.

“Euroopa Nõukogu ja selle parlamentaarse assamblee ülesanne on kaitsta õigusriigi printsiipe. Kui Lääne-Euroopa poliitikute häältega kutsutakse laua taha tagasi riik, kes on kaht Euroopa Nõukogu liikmesriiki sõjaliselt rünnanud, siis on selge, et nimetatud organisatsioon on õigusriigi põhimõtete kaitsmisest loobunud,” ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Saime taaskord kinnitust ka sellele, kuidas reageerivad Euroopa institutsioonid võimaliku sõjalise agressiooni korral Balti riikides. Tuleb hukkamõist ja sümboolsed karistused, mis tühistatakse viie aasta möödudes ettekäändel, et agressoriga on vaja säilitada dialoog.”

Helme sõnul tuleb Eesti välispoliitika kujundajatel teha ENPA värskest otsusest tõsised järeldused.

“Esiteks, Eesti välispoliitika kujundajatel on aeg lahti lasta illusioonist, et meie selgitustöö tulemusel avanevad Vana Euroopa silmad. Need silmad on ammu lahti, aga nende tagant vaatab vastu põhimõttelagedus. Teiseks, tihendada tuleb suhteid meie tegelike julgeolekualaste liitlastega Ida-Euroopas. Kolmandaks, Lääne-Euroopale tuleb saata jõuline signaal, et riigiõiguslik nihilism on meile vastuvõetamatu. Eesti peaks peatama oma osaluse ENPA-s ja tegema seda koos Ida-Euroopa riikidega, kes hääletasid üksmeelselt või enamuses Venemaa tagasikutsumise vastu,” ütles Helme.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused