Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme loob sisekaitseüksused, mis hakkavad tugevdama piirikaitset kriiside korral ja ohjeldama massilisi korratusi

05.08.2019
Mart Helme
© UU

Selleks, et tagada riigikaitseliste kriiside puhul tõhus ülesannete täitmine sisejulgeoleku haldusala puudutavates tegevustes, on siseministeeriumil plaanis luua sisekaitse reserv.

Siseminister Mart Helme sõnul võimaldab sisekaitse reserv siseministeeriumi haldusalas saavutada vajaliku tegutsemisvõime, mis vastab võimalikele ohtudele ja kindlustab sisekaitse ülesannete täitmise jätkusuutlikult ka kriiside puhul.

Loodava reservi funktsioonid on piirikaitse tugevdamine kriiside korral, massiliste korratuste ohjamine ning objektikaitse tagamine võimalike eriolukordade puhul.

Siseministeerium on alates maikuust analüüsinud ja välja töötanud uusi ning tõhusamaid võimalusi sisejulgeoleku tagamiseks kriisiolukordade puhul ning lähtutud on ka Gruusia ning Ukraina konfliktide õppetundidest.

Kui hädaolukordade lahendamisele kaasatakse rahuaja reserve nagu abipolitseinikud ja vabatahtlikud ning kriiside lahendamisele kaasatavad asutused, siis riigikaitseliste kriiside korral pole rahuaja reservid täies ulatuses kaasatavad ega piisavad toetamaks siseministeeriumi haldusala tegevusi riigikaitse ülesannete täitmisel ja sisekaitse tagamisel.

Siseministeerium tutvustab lähinädalatel sisekaitse reservi moodustamise plaani lähemalt.

Reservi loomine kuulub ka valitsuse 100 päeva plaanis kokkulepitud tegevuskava hulka.