Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: me ei lase ennast soinistada

-
09.09.2019
© Reuters/Scanpix

Tre-raadios oli pärast suvepuhkust taas eetris saade „Räägime asjast“, kus EKRE juhi Mart ja Martin Helme arutlesid päevapoliitilistel teemadel.

Kommenteerides Keskerakonda kuuluva sotsiaalministri Tanel Kiige suvist kohtumist Eesti LGBT ühinguga arutamaks nende võimalikku paremat rahastamist, tõi Mart Helme välja absurdse olukorra – samad inimesed, keda ta paremini rahastada tahab, on käinud kuude kaupa sellesama valitsuse vastu Stenbocki maja juures meelt avaldamas.

„Ja nüüd läheb siis sotsiaalminister arutama, kuidas ta neid paremini rahastada saaks, et nad selle valitsuse vastu paremini ja majanduslikult kindlustatumalt saaksid meelt avaldada. No kafkalikumat situatsiooni on raske ette kujutada…“ rääkis Helme.

Martin Helme lisas, et meil on valitsus, kus on kaks konservatiivset erakonda, et selles mõttes ka Keskerakonna liberaalid peavad aru saama, et kuskil on mingisugune piir, mida ei, ei tohi lihtsalt ületada. See läheb nii kaugele selle valitsuse üldistest kokku lepitud raamidest,“ lausus ta.

Mart Helme lisas:Jüri Ratas peab aru saama, et me ei lase ennast soinistada. See teema tuleb paratamatult koalitsioonis üles võtta.“

Mart Helme rääkis ka sellest, et algusest peale on püütud seda valitsust lõhki ajada, on püütud mängida valitsuse erinevaid osapooli üksteise vastu välja. „Meie süüdistamisega on püütud panna häbipinki Ratast ja Keskerakonda. Keskerakonna süüdistamisega on kuidagi püütud löögi alla seada meid. Isamaa mõnitamisega on püütud neid välja mängida kui seda osapoolt, kes peaks üldse sellest koalitsioonist ruttu-ruttu lahkuma ja koos sotsidega tegema Reformierakonnaga valitsuse. Kõik see on kogu aeg käinud ja kõige häbiväärsem muidugi on see, et seda mängu on mänginud kõige aktiivsemalt isegi mitte Postimees, isegi mitte Päevalehe grupp või see Ekspress Grupp, vaid seda on kõige aktiivsemalt mänginud ERR, Eesti Rahvusringhääling.“

Martin Helme lisas, et Isamaal on justkui tšakrad lahti läinud EKRE-ga koos valitsuses olles – nagu lihtsalt käituvad palju vabamalt, mõistlikumalt, seisavad mingisuguste asjade eest, millele ma igal juhul olen nõus alla kirjutama.

EKRE riigikogu fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme ütles, et Eesti LGBT ühingu ja teiste sarnaste organisatsioonide rahastamine on küsimus, mille EKRE koalitsiooninõukogus tõstatab. “Kui see jätkub, siis ei ole lõpuks võimalik meil sellises koalitsioonis jätkata,” kirjutas ta ühismeedias. Helme ütles Delfile, et LGBT ühingu asemel toetaks tema näiteks Põlva sünnitusmaja. “Riigil on raha vähe ja LGBT ühing ei ole kindlasti prioriteet.”

Helme ütles, et koalitsioonilepingus on perepoliitika põhialused paika pandud ja sellest tuleb lähtuda. “On selge, et kõik ministrid tegutsevad oma subjektiivsest nägemusest lähtuvalt ja ministrina tulebki Kiigel käia ja kohtuda, aga ilma koalitsioonipartneriteta ei saa ta rahastuse üle otsustada,” ütles ta.