Mart Helme: me ei luba seda, et sisserändajate gängid peaksid Tallinnas tulevahetust, nagu see toimub Stockholmis

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Mart Helme erakonna kongressil kõnet pidamas.

Laupäeval Tallinnas peetud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kongressil pidas kõne esimehe kohalt taanduv erakonna esimees Mart Helme, kes vastas ennekõike küsimusele „Miks, Mart?“

„See küsimus on paljudele keeltel, sest nähtavat põhjust justkui pole,“ märkis Mart Helme. „Aga me ei saa jätkata mugavustsoonis ja siin tuleb muutustega alustada iseendast, seda ka minul.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Erakonna esimehe sõnul on EKRE kaheksa aasta jooksul, tema esimeheks olles muljetavaldava rännaku teinud ja on hetkel ainus erakond, kes kasvab nii liikmete arvult kui ka mõju poolest, ning see on kõigi erakonna liikmete ühistöö tulemus.

Mart Helme sõnul on tema positsioon ajakirjanduse toel ehitatud mingisugusesse kasti ja muutustega erakonna juhtimises tuleb see kast purustada, kusjuures tema õlad ja turi on endiselt valmis ühist koormat kandma, nüüd juba aseesimehe rollis.

„See on oluline Eesti pärast – minu süda on tuksunud ja tuksub endiselt sellele Eestile, mida me tunneme eesti rahva kodumaana,“ rääkis Mart Helme. „Me jätkame võitlust selle nimel, et meie rahva olemasolu ei marginaliseerunuks mingiks etniliseks grupiks fiktiivses riigis.“

Mart Helme täpsustas, et EKRE eesmärgiks on vältida olukorda, kus eestlaste rahvusriik muutub kohaks, kuhu tormavad kokku kõik, keda meri kokku uhub ja tuul kokku kannab. Ta tõi näitena hiljuti Stockholmis toimunud tulevahetuse sisserändajate gängide vahel, mis on kõige hullem näide sellest, kuidas riik käest antakse.

„Kõik teised Eesti erakonnad on eestluse kaitsmisel alla andnud, ainult mitte meie,“ märkis ta, lisades, et rahvas säilib rahvusena ainult siis, kui on olemas kriitiline mass inimesi, kes on selle nimel valmis kõike ohverdama – ja EKRE liikmed tema sõnutsi on seda.

Mart Helme rääkis ka sellest, kuidas eesti rahvas on teiste erakondade rahvusvaenuliku poliitika tõttu lõhestatud ja segadusse aetud, kuid liberaalid süüdistavad selles rahvuskonservatiive, mistõttu tuleb jätkata võitluse koondamist EKRE lippude alla.

„Me jätkame sama rännakut natuke teises rivikorras, kuid ikka samade eesmärkide nimel,“ lubas Mart Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused