Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: me ei luba seda, et sisserändajate gängid peaksid Tallinnas tulevahetust, nagu see toimub Stockholmis

04.07.2020
Mart Helme erakonna kongressil kõnet pidamas.
© Uued Uudised

Laupäeval Tallinnas peetud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kongressil pidas kõne esimehe kohalt taanduv erakonna esimees Mart Helme, kes vastas ennekõike küsimusele „Miks, Mart?“

„See küsimus on paljudele keeltel, sest nähtavat põhjust justkui pole,“ märkis Mart Helme. „Aga me ei saa jätkata mugavustsoonis ja siin tuleb muutustega alustada iseendast, seda ka minul.“

Erakonna esimehe sõnul on EKRE kaheksa aasta jooksul, tema esimeheks olles muljetavaldava rännaku teinud ja on hetkel ainus erakond, kes kasvab nii liikmete arvult kui ka mõju poolest, ning see on kõigi erakonna liikmete ühistöö tulemus.

Mart Helme sõnul on tema positsioon ajakirjanduse toel ehitatud mingisugusesse kasti ja muutustega erakonna juhtimises tuleb see kast purustada, kusjuures tema õlad ja turi on endiselt valmis ühist koormat kandma, nüüd juba aseesimehe rollis.

„See on oluline Eesti pärast – minu süda on tuksunud ja tuksub endiselt sellele Eestile, mida me tunneme eesti rahva kodumaana,“ rääkis Mart Helme. „Me jätkame võitlust selle nimel, et meie rahva olemasolu ei marginaliseerunuks mingiks etniliseks grupiks fiktiivses riigis.“

Mart Helme täpsustas, et EKRE eesmärgiks on vältida olukorda, kus eestlaste rahvusriik muutub kohaks, kuhu tormavad kokku kõik, keda meri kokku uhub ja tuul kokku kannab. Ta tõi näitena hiljuti Stockholmis toimunud tulevahetuse sisserändajate gängide vahel, mis on kõige hullem näide sellest, kuidas riik käest antakse.

„Kõik teised Eesti erakonnad on eestluse kaitsmisel alla andnud, ainult mitte meie,“ märkis ta, lisades, et rahvas säilib rahvusena ainult siis, kui on olemas kriitiline mass inimesi, kes on selle nimel valmis kõike ohverdama – ja EKRE liikmed tema sõnutsi on seda.

Mart Helme rääkis ka sellest, kuidas eesti rahvas on teiste erakondade rahvusvaenuliku poliitika tõttu lõhestatud ja segadusse aetud, kuid liberaalid süüdistavad selles rahvuskonservatiive, mistõttu tuleb jätkata võitluse koondamist EKRE lippude alla.

„Me jätkame sama rännakut natuke teises rivikorras, kuid ikka samade eesmärkide nimel,“ lubas Mart Helme.