Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: Miks Konservatiivse Rahvaerakonna toetus kasvab

-
31.03.2016
Mart Helme: Miks Konservatiivse Rahvaerakonna toetus kasvab

Täna avalikustatud AS Turu-Uuringute küsitluse kohaselt on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetus kasvanud hüppeliselt 19%-le.

Mõnele meeldib väita, et meie toetust on tõstnud Brüsselis plahvatanud pommid. Nad eksivad. Meie toetus kasvab, sest inimesed näevad: ainult meie erakond ajab poliitikat, et Eestis ei hakkaks kerkima mošeed ja plahvatama pommid.

Meie toetus kasvab, sest valitsuserakonnad on alustanud solidaarsuse sildi all ja hädavalesid appi võttes kvoodipagulaste maaletoomist, mida võib pidada hiiliva islamiseerimise alguseks Eestis.

Üha enamatel inimestel on selge, et Eesti ja Euroopa on saanud lisaks Venemaale uue ohuallika, milleks on rändekriis ja ususõda. Aga meie ministrid – eelkõige Rõivas, Pevkur, Tsahkna ja Kaljurand – elavad jätkuvas eituses ja viljelevad lühinägelikku poliitikat, mis ohustab pikemas perpektiivis Eesti ja rahva elujäämist.

Nüüd, kui me oleme toetuselt kolmas erakond Eestis, ei tee me endale illusioone. Võime arvestada, et valitsuspoliitikute ja vasakpoolsete ajakirjanike rünnakud meie erakonna vastu muutuvad veelgi jõhkramaks ja valelikumaks. Teiseks nende taktikaks on meie poliitiliste seisukohtade teadlik ignoneerimine, et meid debatist eemale hoida. Meie edu üritatakse takistada kõigi võimalike vahenditega.

Valimisteni on küll mitu aastat, kuid 19% toetuse pealt on meil alust nõuda valitsusremonti või erakorraliste valimiste ellukutsumist. Valitsuserakondade populaarsus on juba praegu väiksem kui opositsioonierakondadel.

Mart Helme