Mart Helme: NATO on ja jääb meie olulisimaks julgeolekugarantiiks, aga peame tugevdama oma kaitsevõimet

Eesti,
- Updated
©UU
Mart Helme

Soome ajaleht Iltalehti on Mart Helme suhu pannud sõnad, nagu otsiks Eesti valitsus koos naaberriikidega NATO-le alternatiivi. Sõnum on pannud mitmeid Eesti poliitikud õhku ahmima. Tegelikult aga mingist alternatiivist ta rääkinud ei ole – ta juhtis vaid tähelepanu sellele, et Eesti peab oma kaitsevõimet tugevdama juhuks, kui rahvusvahelised julgeolekugarantiid ei toimi.

Helme saatis meediale õienduse, mille Uued Uudised avaldab täismahus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma ei ole öelnud, nagu tegeleks meie valitsus koos naaberriikidega NATO-le alternatiivi otsimisega. Kui Iltalehti ajakirjanik minu sõnadest sedamoodi aru sai, siis mõistis ta mind valesti. NATO on ja jääb meie olulisimaks julgeolekugarantiiks.

Küll aga on alati olnud minu sõnum – ja jään ka ministrina selle juurde –, et iseseisev rahvas ja riik peavad suutma ennast kaitsta ka olukorras, kus rahvusvahelised julgeolekugarantiid mingil põhjusel ei toimi. Eesti peab suurendama iseseisvat kaitsevõimet.

Kui kahe suure NATO riigi juhid – Trump ja Macron – on juhtinud tähelepanu alliansi kaitsevôime puudustele, on lubamatu teha nägu, et meid Eestis see kõik ei puuduta. Tõsiasjade eiramine maksab riigikaitses valusalt kätte.

Samuti ei nõustu ma nendega, kes väidavad, et tähelepanu juhtumine puudustele NATO kaitsevõimes vähendab alliansi heidutusvõimet. Alates 2016. aastast on mitu USA mõttekoda – viimati Jamestown Foundation käesoleva aasta oktoobris – juhtinud tähelepanu, et NATO juhtimisstruktuur ja jõud Poolas ja Baltikumis pole piisavad võimaliku agressiooni tõrjumiseks. Olukorda on vaja kiiresti parandada.

Meie vaenlast heidutab ainult liikmesriikide tegelik kaitsevõime.”

MART HELME,
siseminister

2 commentsOn Mart Helme: NATO on ja jääb meie olulisimaks julgeolekugarantiiks, aga peame tugevdama oma kaitsevõimet

 • Avatar

  Mart Riigikogus: Helme nimetas riigikogu ajusurnud seltskonnaks ning lisas, et tema “plaan B” väide oli vajalik šokiteraapia nii saadikutele, kui liitlastele, et nad üles ärkaks ja aru saaks, et maailm on muutumises. Uskumatu!

 • Avatar

  NATO on oma aja elanud ja tuleb kiiremas korras LIKVIDEERIDA. MA ei ole kindel mida asemele, kuid praegusel kujul jätkamine HÄVITAB valge Euroopa.
  NATO ei ole mõeldud mingigi riigi kaitsmiseks mõne teise eest. NATO ON terroriorganistasioon mille ülesandeks on taga Euroopat valitseva kliki võimul püsimine. See nn “vene oht” pole olnud kunagi selle organi puhul esmaseks ülesandeks – deklareeritud küll aga mitte sisuliselt.
  PEale NATO loomist oli esimene operatsioon millega ta kuulseks sai nn “partisani liikumise” loomine (operatsioon GLADIO mille avalikustas üks Itaalia President) mille eesmärgiks oli EUROOPAS hirmu ja ebastabiilsuse loomine. Opertsioon Gladia raames loodi mitmeid terrorirühmitusi kes pommitasid, tapsid ja röövisid Euroopa kodanikke. Kuulsamad neist olid Punased BRigaadid ja Looz-P2. Jälitati ja tapeti kõiki neid kes julgesid häält tõsta Euroopa “juhtide” vastu.
  Teiseks oli/on NATO üheks oluliseks aspektiks läbi viia nn Kalergi plaan (on EU laustes kirjas) mis näeb ette Euroopa VALGE elanikonna välja vahetada migrantidega nii Aasiast kui Aafrikast. Selleks on NATO üksusi viidud erinevatesse riikidesse kus nad on tapnud, vägistanud, pommitanud ja muul viisil kohalikku elu-olu lõhkunud. Tihti on NATO üksused seda teinud ÜRO egiidi all.
  Sellest peaks juba piisama aga on selliseid toredaid asju selle organi kohta veel.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused