Mart Helme õnnitles Põlissoomlaste liidrit Jussi Halla-ahot valimisedu puhul, erakonnad tihendavad koostööd

Eesti,
©EPA/Scanpix
Võidumees Jussi Halla-aho.

EKRE Eestis ja Põlissoomlased Soomes on tänavu olnud valimistel eriti edukad.

EKRE esimees Mart Helme õnnitles telefonitsi Põlissoomlaste esimeest Jussi Halla-ahot tema erakonna võimsa valimistulemuse puhul.

Vestluses leppisid kahe rahvusliku erakonna juhid kokku, et kui Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Põlissoomlased saavad eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel sinna oma esinduse, siis hakatakse tegema koostööd rahvusriikide fraktsioonis.

Ühtlasi hakkavad Põlissoomlaste ja EKRE liidrid kohtuma siis, kui Mart Helme satub Helsingisse või Jussi Halla-aho Tallinnasse.

Jussi Halla-aho sai Helsingis 30 527 häält, lüües sellega praeguse presidendi Sauli Niinistö 1999. aasta rekordit, mis oli 30 450 häält. 2014. aastal valiti Põlissoomlaste esimees europarlamenti.

Soome parlamendivalimistel sai kõige rohkem hääli Sotsiaaldemokraatlik Partei – 17,7% ja 40 saadikukohta. Teiseks jäid Põlissoomlased 17,5 protsendi ja 39 saadikuga.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused