Mart Helme “pooltoorest plaanist” kirjutav tibireporter söödab lugejat oletuste ja ennustustega

Eesti,
©Scanpix
Katri Raiki sõnu on leheneegritel ohtlik kasutada juba seetõttu, et tegu on uue siseministri ideoloogilise vihavaenlasega, kes näitas kindlust parteilisele joonele juba ametis olles, ja kasutab nüüd kõiki võimalusi uue valitsuse mustamiseks.

Postimehe tibireporter Anna Põld kirjutab taas sisekaitse reservist, kuid poliitiliselt laetult, kasutades pealkirjast saati alusena Katri Raiki Helme-vastast retoorikat.

Ajakirjaniku ebakompetentsusest räägib juba sõnum, et “raha selle jaoks ei paistnud eile veel kuskilt”. Ilmselt jätab Põld teadlikult edastamata Mart Helme ütlused, et kuni koalitsioonis endas riigieelarvet läbi arutatakse, numbritest teada ei anta – et Põllu-sugused sellest jamasid kokku ei kirjutaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põld toob igal pool argumentidena välja ennast siseministri ametis ebakompetentse ja ideoloogiakesksena näidanud Katri Raiki seisukohad. Looski väidab Raik, et Mart Helme tegevat kõike ainult selleks, et valijatele meeldida – see on ülimalt rumal argument kellegi tegemiste iseloomustamiseks.

Lisaks toob Põld välja sellise faktilise taustata arvamuse, et sisekaitsereserv olevat tehtud Helme poolt kompensatsioonina selle eest, et sõjaväestatud piirivalvet ei tulnud. Ometigi on loos siseministeeriumi asekantsleri Viola Murdi sõnad, et sellise reserviga olevat tegeletud varemgi.

Põld vahendab mõnuga Katri Raiki sõnu, kuidas Narvas kardetavat, et Eesti metsadesse peidetakse ühe partei eraarmee – aga just siit tuleb välja see, kuidas “sallivusleer” on levitanud libauudist “Helme eraarmeest” ja loonud sellega nii vasakliberaalide kui venelaste seas hirmuõhkkonna, kuigi tegu on riikliku algatusega.

Kogu Anna Põllu lugu kubiseb oletustest, teadmatusest ja halvasti varjatud pahatahtlikkusest. Kuna meedia on tänu kallutatusele ja kiislerlikule tülinorimisele oma usalduskrediidi ammendanud ja talle enam jooksvalt sündmustest ülevaadet ei anta, siis on ajakirjandusest saanud halbu ennustusi tegevate sensitiivide pärusmaa.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused