Mart Helme: rahvuskonservatiivid astusid hiigelpika sammu edasi

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Mart Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme on üle-Eestilise valimistulemusega rahul, sest võrreldes eelmiste kohalike valimistega kasvas erakonna toetajate hulk üle viie korra ning erakond pääses ligi pooltesse Eesti omavalitsustesse.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond pani neil valimistel välja 50 nimekirja üle Eesti. Volikokku pääseti 39 omavalitsuses, kaasa arvatud suuremates linnades nagu Tallinn, Tartu, Pärnu, Viljandi ja Rakvere.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Rahvuskonservatiivid astusid neil valimistel hiigelpika sammu edasi. Esiteks me saime sisse rohkematesse omavalitsusse, kui oskasime oodata. Teiseks on EKRE kõige suurema kasvu läbi teinud erakond. Meile antud häälte hulk kasvas 2013. aastaga võrreldes üle viie korra. Keskerakond, sotsid, aga eriti IRL tegid eelmiste valimistega võrreldes kehvema tulemuse,” ütles Helme.

“Juba on jõutud juhtida tähelepanu, et EKRE toetus ei olnud neil valimistel nii suur kui erakonna üldine reiting. See on ootuspärane, sest reiting peegeldab inimeste eelistusi riigikoguvalimistel. Kohalikul tasandil ei ole meie erakond igas Eestimaa nurgas veel kanda kinnitanud, mistõttu paljudel meie toetajal ei olnud lihtsalt võimalust EKRE poolt hääletada,” ütles Helme.

“Paljudes omavalitsustes kandideerisid meie inimesed ka valimisliitudes ning nende edu meie toetusprotsendis ei kajastu. Aga me täiendame oma vägesid ja oleme kindlad, et riigikoguvalimistel me teeme oma reitingust parema tulemuse. Praegune valimistulemus loob selleks igati soodsa pinnase. Aitäh kõigile meie toetajatele.”

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused