Mart Helme: Rail Balticu ehitamine on kasulik justnimelt Venemaale

Eesti,
- Updated

Rail Balticu ehitamise peale on enim põhjust käsi plaksutada Kremlil, sest tasuvusanalüüsi kohaselt hakkab raudteetrass toimima ainult siis, kui pool käibest moodustab Vene transiit. See aga paneb Eesti riigi sõltuvusse Vene kaubast, osutas Mart Helme raadiosaates „Räägime asjast“.

„Ma ei ole suhelnud ühegi Vene saatkonna tegelasega pärast seda, kui ma välisministeeriumist 2000. aastal lahkusin. Aga möödunud nädalal Riigikogu koridoris haaras mu nööbist kinni üks mees, kes tutvustas ennast Vene saatkonna töötajana ja hakkas rääkima, et Venemaal mõeldakse tõsiselt sellele, et on vaja hakata arendama transiiti Eesti kaudu,“ rääkis Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme rõhutas, et venelased ei tee kunagi midagi ilma mitmekihilise tagamõtteta. „Ja mitmekihine tagamõte antud juhul on väga selge: las idioodid ehitavad Rail Balticu, mis nad laostab ja seab sõltuvusse meilt tulevast kaubast. Sest siis saame meie hakata mängima hea-onu-mängu: kui te olete sõnakuulelikud ja teete, mida me teilt nõuame, siis tuleb ka kaup. Kui te ei ole sõnakuulelikud ja hakkate vastu, siis ei tule ka kaupa. Makske ennast oma tühjalt seisva raudteega vaeseks.“

Teine saatekülaline Martin Helme juhtis tähelepanu, et siiamaani on ametlik propaganda süüdistanud, et Rail Balticu vastased on venemeelsed ja teevad seda tööd, mis Putinile meeldib. „Ma ei saa aru, kuidas selle loogikani on jõutud. Tasuvusanalüüsi järgi tuleb välja, et hoopis Kremlis plaksutatakse käsi, kui Rail Baltic valmis saab, sest projekti ainus kandev osa on Vene transiit. Mina tahaksin teada, mida Eesti valitsus kavatseb selle transiidi eest Venemaale vastu anda.“

Ühtlasi soovib Martin Helme, et valitsus vabandaks Rail Balticu vastaste süüdistamise eest. „Analüüsist tuleb ju välja, et Vene huvide eest võitlevad hoopis need, kes ehitavad Rail Balticut, mitte vastased.“

Saate “Räägime asjast” (7. mai 2017) järelekuulamine

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused