Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: Reformierakonna valitsemise ajal aeti riik üle mõistuse kalliks, meie roogime eelarvest kõik kurnava välja

-
12.09.2019
Siseminister Mart Helme.
© Scanpix

Kolmapäevases ETV saates “Esimene stuudio” ütles EKRE esimees Mart Helme, et Reformierakonna valitsemise ajal aeti riik üle mõistuse kalliks, misõttu tuleb riigieelarvele teha revisjon. Peaminister Jüri Ratas kinnitas revisjoni tegemise plaani.

“Roogime sealt välja kõik selle, mis on riigieelarvele kurnav, mida pole sinna vaja ja mis on pandud sinna tiksuma võib-olla juba 15 aastat tagasi,” rääkis siseminister. “Sealt tulevad prisked miljonid, mida kokku hoida ja suunata tarka ning lisaväärtust tootvasse majandusse.”

Reformierakond tekitas Helme sõnul valitsuses olles 17 aastaga riigi, mis on paks, laisk ja ebaefektiivne. “Süüdistused, et me ei vaata tulevikku ei pea paika, me vaatame loominguliselt, mitte stagneerunult ja kivistunult, ja otsime võimalusi, et teha ära asjad, mis on Eesti arenguks vajalikud,” lisas ta.

Minister rääkis ennekõike neljarealistest teedest. “Kui jääme neid kümne kilomeetri kaupa ehitama, ehitame neid 100 aastat ja hakkame teisest otsast remontima, enne kui need teed valmis saavad. Kui me läheneme loominguliselt, aga nii, et samal ajal riiki pankrotti ei aja, siis teeme nad kiiresti  valmis,” selgitas ta.

Mart Helme lisas, et paari aasta pärast kardetava majanduslanguse ajal saab riik suunata töötuks jäävate inimeste ülejäägi teedeehitussektorisse. “See on puhver, mis aitab meil mõõnaperioodist välja tulla,” teatas ta.

Mart Helme lubas ka, et sisejulgeoleku valdkonnas koondamisi ei tule: “Politseijuht ei pea hakkama inimesi koondama.” Pensionidest ja demograafilisest ohust rääkides lisas ta, et koalitsioonierakondade juhtidel on kõigil neli kuni kuus järeltulijat, mida aga opositsioonierakondade juhtidel pole ette näidata.