Mart Helme: riik tahab eestlased Ida-Virumaalt välja tõrjuda!

Rubriik Eesti On
- Updated
Mart Helme

Haldusreform Ida-Virumaal on risti vastupidine lubadustele arvestada kohalike elanike huvidega ning tõstab julgeolekuohtu, ütles Mart Helme Riigikogus, kommenteerides valitsuse plaani moodustada suur Alutaguse vald.

„Ida-Virumaal soovitakse teha omavalitsust, mis on vastuolus kohaliku rahva tahtega ning vabatahtliku protsessiga, lisaks ilma igasuguse majandusliku, demograafilise ja geograafilise loogikata. Meile kõigile on selge, et seda tehakse kahel põhjusel: esiteks, perekond Korbi soovil laiendada seal oma võimupiire ja teiseks, Keskerakonna soovil saada võimalikult suurelt ja mugavalt kätte üks suur ja rikas omavalitsus,“ kritiseeris Mart Helme haldusreformi läbiviimist Ida-Virumaal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Me teame, et Ida-Virumaal on praegu 17% eestlasi. Samas, hulgas maaomavalitsustes on eestlaste protsent umbes 80%. Kui liidetakse suure rahvaarvuga ja venekeelsed omavalitsused väikese rahvaarvuga eestikeelsete omavalitsustega, on tulemuseks on eesti keele, eesti rahva oma õiguse, oma valitsemisõiguse selge kahanemine nendes omavalitsustes, kus nad siiani on otsustanud oma asju ise.“

Mart Helme arvates on tegu sisuliselt eestlaste väljatõrjumisega Ida-Virumaalt ning Kohtla-Järve rajooni taastamisega.

„Ei ole võimalik kohelda Ida-Virumaad samamoodi, nagu me kohtleme kas Pärnumaad või Läänemaad. Kui sealsest rahvastikust 82% on mitte-eestlased, kes on väga selgelt Venemaa inforuumis ega ole Eesti suhtes näidanud üles mitte mingisugust sõbralikkust, siis need on ohumärgid.“

Lõpetuseks pöördus Mart Helme peaminister Jüri Ratse poole: „Lugupeetud peaminister, tahtmata teid teravalt rünnata või kritiseerida, palun, suhtuge nendesse, julgeolekuküsimustesse, demograafilistesse ja geograafilistesse küsimustesse, mis seonduvad Ida-Virumaaga, tõsiselt!“

Alutaguse valla moodustamisele on vastu enamik kohalikke elanikke. 9. ja 10. aprillil toimus viies vallas elanike küsitlus, mis näitas, et 98% Iisaku, Mäetaguse, Tudulinna ja Alajõe valla elanikke on Alutaguse suurvalla moodustamise vastu.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused