Mart Helme: Tiido pani oma diplomaatilisele karjäärile inetu punkti

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Suursaadik Tiido lugu on taas selline, mille ümber tekitatakse palju vahtu.

Siseminister Mart Helme (EKRE) kritiseeris Harri Tiido põhjendust suursaadiku kohalt lahkumiseks ning ütles, et Tiido lõpetas oma karjääri inetul moel.

Mart Helme kinnitas “Aktuaalsele kaamerale”, et nii suhted soomlastega üldiselt kui ka tema läbisaamine näiteks Soome ametivennaga on head.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma ütleksin, et Harri Tiido pani oma diplomaatilisele karjäärile väga inetu ja madala punkti. Ei ole ikkagi diplomaadile kohane oma valitsust ja ministrit ja valitsuserakondi niimoodi kritiseerida. See lihtsalt ei sobi,” märkis Helme.

Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu ei nõustu samuti endise suursaadiku Harri Tiido hinnanguga Eesti-Soome suhetele, leides, et need on endiselt tugevad ja töised. ERR-i kodulehel toovad mõlemad välja erinevad momendid koostöös. Reinsalu sõnul teatas suursaadik Harri Tiido soovist välisteenistusest lahkuda juba pikka aega tagasi.

Seevastu opositsioon toetab Tiido hinnangut praeguse valitsuse välispoliitikale – nemad said lihtsalt endiselt suursaadikult kondi hambusse.

13 commentsOn Mart Helme: Tiido pani oma diplomaatilisele karjäärile inetu punkti

 • Avatar

  Uurige, kuidas Tiido sai juba 1980, juba Brežnevi ajal(!), Eesti Raadio väliskommentaatoriks ja püsis selles ametis lausa Eesi Vabariigini välja? Ja uurige ka seda, kui punast komsomolkuse juttu Tiido siis ajas! Eesti diplomaatia vajab puhastamist — sinna on pugenud kommunist jõerüüdid ja oportunistid tiidod ja kaljurannad… Küllap on seal igasugu segrootuid libedaid tegelasi veelgi.

 • Avatar

  Uurige, kuidas Tiido sai juba 1980, juba Brežnevi ajal(!), Eesti Raadio väliskommentaatoriks ja püsis selles ametis lausa Eesi Vabariigini välja?

 • Avatar
  Aivar Koitla

  Muide, ka Soome välisminister ei ole Tiidoga nõus.
  Lisan, et vastupidi nii häid ja tihedaid suhteid pole olnudki.
  Mainib küll peapõhjusena koostööd seoses koroonaga.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Omal ajal nii ca 25 aastat tagasi kutsus Kuku raadios Keskpäevaevatunnis üles riigimaksudest kõrvale hiilima – mida vähem makse maksad seda õigem mees! Koos Langiga kiruti riigitööd ja ametnikke ja siis vaata imet Lang läks poliitikasse ja Tiido jätnud maha viinuska sai kõrgele riigitööle.Nii saidki üleöö Saulustest Paulused !

 • Avatar

  Olin Harrist paremal arvamusel.
  Tuleb välja, et see vabamüürlaserott oskas veel enne pensionit valitsusele noa selga lüüa.
  Ps. Soome rahvas ei ole feministist peaministri taga. Ta pääses võimule samuti parteimängude kaudu – tegelikult tema poolt hääletas käputäis valijaid…
  Seda nimetataksegi ka Soomes “absurdseks huulepulgavalitsuseks”.
  Ainult tänu koroonale ei ole neid veel minema löödud!
  Ja see ei ole kahekordne kommentaar, nagu te üritate väita!!!

 • Avatar

  Olin Harrist paremal arvamusel.
  Tuleb välja, et see vabamüürlaserott oskas veel enne pensionit valitsusele noa selga lüüa.
  Ps. Soome rahvas ei ole feministist peaministri taga. Ta pääses võimule samuti parteimängude kaudu – tegelikult tema poolt hääletas käputäis valijaid…
  Seda nimetataksegi ka Soomes “absurdseks huulepulgavalitsuseks”.
  Ainult tänu koroonale ei ole neid veel minema löödud!

 • Avatar

  Oma välisperemeestele tuleb ikka kuulekas olla, kõik muu jäägu lojaalsel kõrgvabamüürlasel tagaplaanile, nii see asi seal loožis käib, ja jonnakad rahvuslased on nende plaanidel jalus ees.

 • Avatar

  Ekre peab inimestele teadvustama, mismoodi internetimaailm töötab.
  Enamus pole teadlikud, et Google otsingusüsteem koosneb algorütmidest ehk koodidest, mis annab otsingusse kirjutatud sõnadele ainult koodi sissekirjutatuid vastuseid. Selliseid tulemusi, mida vasakpoolsed tahavad, et sina näeks ja peidavad need tulemused ära, mida nad ei taha, et sina näeks.

  Seda tuleb inimestele juba kohe praegu õpetada, reklaamida. Koolides peavad olema spetsiaalset tunnid, mis õpetavad kuidas internetimaailm töötab. Algorütmi tunnid peaks olema kohustuslik osa õppekavast. Selle asemel, et vene keelt õpetada, tuleks see asendada internetimaailma õpetamisega.

  Otsige “things invented by” ja vaadake, mis automaatseks jätkuks Google pakub. Ärge vajutade Enterit otsimiseks, lihtsalt vaadake otsingu soovitust.
  Siis lisage juurde “m” ja vaadake, mida sulle soovitatakse otsida.
  Siis lisage juurde “e” ja vaadake soovitusi.
  Nüüd lisage “n” ja vaadake, kuidas võrdsuse nimel sulle ei pakuta enam ühtegi soovitust. Kõik soovitused kaoad ära.

  See on kõigest üks ainus näide, kuidas Google ja teised interneti gigandid manipuleerivad sinu ja kõigi teiste ajusi.

  Reaalsus on see, et enamus siin maailmas on leiutatud mehe poolt ja see on just nimelt valge mees.
  Naised on lastekasvatajad, perehoidjad, mida alavääristatakse Reformi ning Sotside poolt.
  BLM, feministid, vasakpoolsed jne tahavad kõike saavutatut hävitada.

  Modernne elu on liiga modernne elu jaoks.

 • Avatar

  Mida vähem trilateraliste – seda parem!

 • Avatar

  Tundub, et see oli planeeritud ettevõtmine. Kohe oli Delfil võtta (puhkuste ajal veel) opositsioonist poliitgeeniused, kes moraalikõnesid hakkasid pidama, neid oli terve galerii. Ei imesta, kui ükspäev Tiido leiab endale dominantse koha REF-ides või SOTS-ides. Suursaadik on kui tehniline riigiesindaja, tema ei tee poliitikat, vaid tegutseb vastavalt koduriigi poliitilistele suundadele, ta on vahendaja!

  • Avatar

   Jah, kõik märgid näitavad, et see oli planeeritud ettevõtmine.
   Vabamüürlaste poolt planeeritud!. Tiido ju selle jõugu liige.
   Ning seetõttu on arvata, et talle kiitusõnu laulvad klaköörid on sama jõugu liikmed või sellega tihedalt seotud inimesed.
   Niimoodi saamegi nimekirja nendest, kelledest kui vabamüürlaste jõugu liikmetest eemale hoida!

 • Avatar

  Huvitav, kas see oli nüüd sm Tiido lojaaluse märk opositsioonile nende ridadesse astumise puhuks!? :mrgreen:
  Või oli see poliitiline annetus GRUZ200 kommunistlike internatside ridadesse astumiseks!? 👿

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused