Mart Helme: uus presidendikandidaat võiks tulla akadeemilistest ringkondadest või poliitilise kogemusega diplomaatide seast

Eesti,
- Updated
Mart Helme
Mart Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul peaksid kõik viis kandidaati edasisest kandideerimisest loobuma.

“Kõigil on reväärid määritud ja tulla uuesti särava naeratusega ja rääkida juttu, kuidas ma olen rahva lemmik ja võtan kogu Eesti rahva sülle – ma arvan, et see oleks lame,” ütles Helme BNS-ile. “Arvan, et see ring peaks kõrvale astuma. Keegi toetust ei saanud, miks nad arvavad, et nad järgmine kord saavad. Arvan, et järgmine kord need kes olid vastu on veel teravamalt vastu. Vaja on leida uued kandidaadid.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Laupäeval toimunud presidendivalimise esimeses hääletusvoorus valimiskogus ei saanud ükski kandidaat nõutavat häälteenamust ning teise vooru pääsesid Allar Jõks, kes kogus 83, ja Siim Kallas, kes kogus 81 häält. Teises voorus kogus Kallas 138 ja Jõks 134 häält ning seega jäi president valimata.

“Mina ei proovi rohkem, olen oma töö teinud. Tegin tublisi esinemisi, sain palju intervjuusid anda ja erakonda tutvustada ning tõin kampaaniasse särtsu ja vastasseise. Tänu minule on see kampaania olnud tunduvalt põnevam kui ta oleks olnud siis, kui oleks olnud vaid poliitkorrektset juttu rääkivad kandidaadid. Kindlasti ei kandideeri ma enam. Võib-olla viie aasta pärast, aga mitte praegu,” ütles Helme.

EKRE juhi sõnul võiks uus kandidaat tulla näiteks akadeemilistest ringkondadest või poliitilise kogemusega diplomaatide seast. “No ma arvan, et siin on akadeemilisi inimesi, kui ka kultuuriinimesi, mõned neist on ka poliitilise kogemusega, on diplomaate kellest võiks rääkida,” sõnas Helme.

“Suursaadik Jüri Luigest on räägitud, advokaat Paul Varulist on räägitud. Luike tunnen väga hästi vanadest aegadest ja mul poleks tema suhtes mingit tõrget. Varulit ei tunne nii hästi, aga ta on jätnuid soliidse mulje. Siin on ka teadlasi kellest võiks rääkida, kellel on administratiivset poliitilist kogemust. Aga tegelikult on väga ebakorrektne nimesid mainida, sest need inimesed peavad ka ise tahtma, nad peavad nõusoleku andma. Ja kui hakkame nimesid pilduma, siis ütlevad nad äkki, et jätke mind rahule ma ei taha.”

Helme sõnul peaks EKRE toetatav kandidaat olema partei seisukohtade suhtes vähemalt neutraalne. “Meil on oma agenda. Kandidaat peaks meie seisukohtade suhtes olema vähemalt neutraalne, kui mitte toetav,” sõnas ta. “Asi läheb nüüd väga aktiivselt käima ja täna on vara öelda. Ma ütleks, et suurel osal valimiskogust oli juhtunu šokk. Mitte niivõrd riigikogu liikmetel, kes oskasid seda ette näha, teades vastasseise ja kibestumisi ning küüneviha, mis poliitikas on.”

BNS

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused