Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Mart Helme vägevast toetusprotsendist: meie ei flirdi Reformierakonnaga

-
20.06.2017
Laadime sisu...

Eestlaste seas populaarsuselt teiseks erakonnaks tõusnud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme sõnul on erakondade toetus stabiliseerunud ja ka EKRE-l on oma tuumikvalija.

EKRE toetus tõusis juunis maiga võrreldes 13,4-lt 16,2-le protsendile. Eestlaste seas kerkis EKRE Reformierakonna järel teisele kohale, 20,3 protsenti eestlasi pooldab Konservatiivset Rahvaerakonda, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud Kantar Emori erakondade toetuse uuringust. “Eks meil on oma tuumikvalija, kes vahetevahel kiristab natuke hambaid, kui talle miski ei meeldi,” ütles Helme. Tema sõnul ei meeldi valijale jutud, nagu flirdiks EKRE Reformierakonnaga. “Tegelikult flirti pole, on vältimatu koostöö opositsioonis,” lisas ta.

Reformierakonna toetus vähenes juunis 27,5-lt 25,4-le ja Keskerakonna toetus tõusus 21,8-lt 25,1-le. “Olen enne ka öelnud, et Reformierakond ja Keskerakond on selgelt favoriidid, neil mõlemal on ilmselt väga truu tuumikvalija,” sõnas Helme. “Keski puhul on selge, et see on venekeelne valija ja Reformierakonna puhul on ka selge, et ei saa hoida nii pikalt ja nii püsivalt kõrget reitingut, kui pole tugevat tuumikvalijat seljataga. Aga mõlema puhul on ka palju sellist poliitikast vähe huvituvat ja detaile mittetundvat elektoraati, kes valivad selle järgi, kui palju erakonna nimi meediast läbi käib.”

Soetsiaaldemokraatide toetuse vähenemise kohta 17,8-lt 14,2-le ütles Helme, et sotside ideoloogiline kandepind väheneb. “Need muutused, mis maailmas toimuvad, kõik see immigratsiooniga seonduv, Euroopa föderaliseerimine, usalduse kaotus vaskpoolsete paradigmade suhtes laiemalt – seda näeme ju ka mujal. See on laiem rahvusvaheline trend. Me näeme seda ju ka, kuidas sotsid igal pool valimistel kehvi tulemusi teevad ja nähtavasti peegeldub see ka siin, kuigi igas riigis on omad eripärad.”

UU